Hepimiz aynı gemideyiz

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Hepimiz aynı gemideyiz
Siyasi gündemin ısındığı bugünlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın yaptığı bir toplantı ezberleri bozdu. İlçe belediyelerinin karşı karşıya kaldığı ve sonu hacizlere varan mali problemleri siyasi malzeme unsuru yapmak yerine, bu soruna bir çözüm bulmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, kolları sıvadı.

BAŞKA ANTALYA YOK
"Hepimiz aynı gemideyiz, başka yok" sloganıyla, 19 ilçe belediyesinin mali hizmet müdürlerini bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, mali yönetimle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Türkiye'de ilk kez düzenlenen toplantıda konularının uzmanları tarafından, mevzuat, giderlerin takip ve tahakkuku, mali rapor hazırlama, bütçe, muhasebe, mali yönetim ve bilgi işlem başlıklarında sunumlar yapıldı.

ORTAK MUHASEBE
Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleşen İlçe Mali Hizmetler Müdürleri Koordinasyon ve İstişare Toplantı sonrası, toplantıların gelenekselleştirilmesine karar verildi. Toplantıdan çıkan ortak taleplerin başında, 'tüm ilçe belediyelerince kullanılacak ortak muhasebe programı' geldi.

İLETİŞİM AĞI KURULDU
Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Selahattin Artun, tüm ilçelerdeki mali hizmet müdürlerinin elektronik ortamda bağlı olduğu bir ağı kurduklarını anlattı. Artun, "Hiçbir belediyemizin mali yönetim sorunu yaşamasını istemiyoruz" dedi. Toplantının bir eğitim toplantısı olmadığının altını çizen Artun, "Karşılaşılan sorun ve sıkıntıların aşılması yönünde ortak hareket etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepimiz aynı gemideyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN