'ya ucuz konut

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı , 'da yapılacak 4 bin TOKİ konutu için arazinin tapu işleminin yapıldığını açıkladı

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Isparta'ya ucuz konut
'da emeklilerin taleplerinin alınmasıyla başlatılan ucuz konut projesinde çok önemli bir aşama geçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı , Aliköy mevkiinde Milli Emlak'a ait 4 bin dairelik 140 bin 842 metrekarelik taşınmazın TOKİ Başkanlığı mülkiyetine geçtiğini açıkladı.

ZOR AŞAMA GEÇİLDİ
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bilgiç, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne ait tapunun TOKİ'ye devredilme işleminin tamamlanmasıyla önemli bir aşamanın geçildiğini söyledi. Gelişmenin Isparta'ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Bilgiç, "Isparta'da ucuz konut yapacağımıza dair sözümüzü hiçbir zaman unutmadık. Bu konunun sıkı bir şekilde takipçisiyiz" dedi.

10 BİN TALEP GELDİ
Emekliler Derneği üzerinden talepleri toplayarak TOKİ için gerekli olan bir süreci tamamladıklarını belirten Bilgiç, "Emeklilerimiz bize inandı ve TOKİ projeleri için talepte bulundular. 10 binin üzerinde kişi başvuruda bulundu. Bu emeklilerimiz başta olmak üzere diğer insanlarımızın ekonomik konutlara olan ihtiyacını ortaya koyuyor. Ispartamızda dar ve alt gelir grubundaki insanlarımız ev sahibi hayali ile yaşıyor" diye konuştu.

HERKESE EV YAPILACAK
Bilgiç, "Devletimiz TOKİ aracılığıyla bu imkanı sunuyor. Neden Ispartamızın emeklileri de, esnafı da, işçisi de yararlanmasın. İnşallah bundan sonraki süreçte TOKİ iş programının hızlandırılması için çalışacağız. Isparta'da ilk etapta 3 bin 500-4 bin konut yaptıracağız. TOKİ projelerimiz bununla sınırlı kalmayacak. 2.etap, 3. etap diyerek herkesi konut sahibi yapacağız ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya ucuz konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN