Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durağıma park etme

Toplu ulaşımın lere uygunluğu konusunda bir rapor hazırlayan Kent Konseyi Engelliler Meclisi, sorunun çözümü için önerilerde bulundu

Giriş Tarihi: 3.4.2016
Durağıma park etme
Aktif ler Derneği ve Sakatlar Derneği Antalya Şubesi, ''da Toplu Taşıma Araçlarının ve Duraklarının Engelli Bireyler Açısından Uygunluğu' konulu raporu tamamladı. Kent Konseyi Engelliler Meclisi'nin bir çalışması olan raporda, toplu taşıma araçları ve duraklar engellilerin kullanımı açısından sınıfta kaldı. Raporda, "Toplu ulaşımın engelli bireyler açısından tam kapasite ve etkin olarak kullanılabilirliği yoktur" denildi.

OTOBÜS STANDART OLSUN
Büyükşehir Belediyesi'nin kendisine ait araçlarda yakalanan 'engellilere uygunluk' standardının diğer toplu ulaşım araçlarında da sağlanması engellilerin beklentilerinin başında geliyor. Diğer bir konu da duraklar. Engelli meclisi, iniş ve biniş için platform ile sesli bilgi verici gibi donanımların gerektiğini belirtiyor. Engellilerin ulaşımda karşılaştıkları sorunların biri de duraklarda düşüncesizce park eden özel araçlar… Engelliler bu konuda zabıta ve emniyet teşkilatıyla işbirliği yapılmasını ve durakların özel araçlar tarafından işgal edilmelerinin önlemesini istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durağıma park etme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN