Esnaf başkanını seçiyor

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Esnaf başkanını seçiyor

AESOB Başkanı Sevimçok'un vefatıyla boşalan başkanlık koltuğu, perşembe günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında yeni sahibini bulacak

Uzun yıllar Antalya Esnaf Odaları Birliği (AESOB) çatısı altında önemli görevler üstlenen işadamı Abdullah Sevimçok'un vefatıyla geride bıraktığı 64 bin üyesi ve 76 odası bulunan AESOB'un başkanlık koltuğu sahibini buluyor. 9 kişiden oluşan yönetim kurulunda başkanın vefatıyla bir koltuk da boşalmış oldu. Yönetim kurulunun yedek üyeleri arasında ilk sırada yer alan Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, başkanın vefatının ardından yönetime girdi.

TOPLANTI PERŞEMBE GÜNÜ
Başkan Şahin'in AESOB'un her ayın ilk perşembe günü toplanan yönetim kurulunda yer almasıyla bu ayki gündem yeni başkanın seçimi olacak. Yönetimde her ne kadar 9 kişi bulunsa da bugüne kadar teamüller gereği başkan yardımcıları ya da başkan vekillerinin aday olarak yer alması, bu iki isim arasından birinin başkan olmasını öngörüyor. Süleyman Şahin'le birlikte yönetimin 3'te 2'sinin otomobilciler ve şoför odalarından oluşması da dikkati çeken bir diğer ayrıntı. Bina girişinde Abdullah Sevimçok'un karanfillerle süslenmiş fotoğrafının yer aldığı AESOB'un başkanının perşembe günü yönetim kurulu toplantısının ardından açıklanması bekleniyor.

YENİ BAŞKAN BELİRLENİYOR
Yönetim kurulu arasında başkanlık görevini üstlenmesi istenen ya da başkan olmak isteyen kişi oy çokluğuyla başkanlığa seçilecek. Yönetim kurulunda aday olması en çok beklenen iki kişi mevcut. Bu isimler halen AESOB'un başkan vekilliğini yapan AK Parti Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Gazete Bayii ve Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere ile aynı zamanda Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf başkanını seçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN