Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat ÖZGEN: Melekler ve yönetenler

Giriş Tarihi: 7.4.2016
1 Nisan tarihinde bu yazıyı okuduğunuz sayfada, 'Nereden nereye' başlıklı bir haber vardı. Özetle; Muratpaşa Belediyespor hentbol takımının son durumu ile ilgili bir analiz yer aldı. 'de kupalara ambargo koyan, Avrupa'da fırtınalar estiren kulübün 'Yönetimsel hatalar' nedeniyle eski günlerini aradığı ifade ediliyordu. Haber, nedense Muratpaşa Belediyespor'da rahatsızlık yaratmış.
Oysa görünen köyün kılavuzu değildik, ortada ne varsa onları toparlayıp peş peşe sıralamıştık. Zaten herkesin bildiklerini toplu halde yazınca, yönetimsel başarısızlığın boyutu gözler önüne serilmişti, hepsi bu. Rahatsız olunması, beceriksizce yönetilen kulübün artık eskisi kadar güçlü olmadığı için kupalara hasret kalması kadar normal.
Bu haberi yazarken kimseden özel bilgi almadığımızı, sadece saha sonuçları ve yaşanan olayların sosyal medyaya da yansımasıyla elde edilen bilgilerden oluştuğunun altını çizelim.
Hele hele Antalya hentboluna çok büyük hizmetleri olan ve yönetimin zayıflattığı bu takımı beklentilerin üzerinde bir performansla oynatan Birol Ünsal'a ve onun özveri ile mücadele eden sporcularına asla toz kondurmayın, bu yaptığınız en büyük hata olur.
Bunu kimsenin 'Bu bilgileri birileri sızdırdı' paranoyasında bulunmaması için yazıyorum.
Sosyal medyayı biraz takip ediyorsanız, zaten o haberdeki bütün detayları parça parça bulabilirsiniz.
Peki, madem istediniz, o haberde yazılanları tekrarlayalım da, siz mi rahatsızsınız yoksa hentbol sporuna gönül verenler mi bir ortaya çıksın.
İki seneye kadar ilk sırada yer alırken bu sene bu takımı Kadınlar Süper Lig'de bütçe olarak beşinci sıraya düşürdünüz.
'Biz bütçeyi küçülttük, yolumuza altyapı ile devam edeceğiz' deyin amenna. Ama hem en iyi sporcularınızı rakiplere kaptıracaksınız, hem de rakipleriniz en az 6 yabancı ile oynarken, (Ardeşen 11, Yenimahalle 8 yabancı) siz 4 yabancı ile 'mucize' bekleyeceksiniz.
Takım, Bursa'da Kupası'nda yarı final oynuyor, biz görüntülerden kenar yönetime ve sporcularımıza edilen küfürleri duyuyoruz.
Tabi tek bir yönetici bile orada olmadığı için yöneticilerin duymaması normal.
Eserinizi görmeye dayanamadığınız için mi Bursa'ya gitmediniz? Bu mu sorumlu yöneticilik? En üst düzeydeki branşınızı böyle yalnız bırakıyorsanız, vay diğer branşların haline.
'Nereden nereye' haberinin takımın değil, yönetimin başarısızlığını yansıttığını bir kez daha hatırlatayım.
En iyisi siz sunamadığınız imkanlarla Kupası'nda yarı final gören, ligi ikinci bitiren, Play-Off'ta da yarı finale yüksen takıma duacı olun da sezonu kupayla tamamlasın.
Bu yönetim tarzınızı, şu andaki başarılarıyla bile kamufle etmiş olan teknik heyet ve sporcularla ne kadar gurur duysanız az.
Hele bir de bu takım şampiyon olursa 'Melekler'e bütün Antalya'yı sırtınızda tur attırsanız haklarını ödeyemezsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat ÖZGEN: Melekler ve yönetenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN