Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için yürüdüler

Günü ve Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Döşemealtı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Sağlık için yürüdüler
Günü ve 7-13 Nisan Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Döşemealtı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. Düzenlenen 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Yürüyüşü'ne Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Belediye Başkanı Turgay Genç, Sağlık Müdürü Dr. Birgül Yılmaz, Milli Eğitim İlçe Müdürü Gültekin Acar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karsavurdan, Halk Eğitim İlçe Müdürü Canat Duru, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Asım Karabulut, Nüfus İlçe Müdürü Mevlüt Şimşek, ilçedeki sağlık meslek liselerinde görevli öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Döşemealtı Sağlık Müdürü Birgül Yılmaz, sağlıklı toplumların sağlıklı bireylerle mümkün olacağını belirterek, "Sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için spor yapmalı ve sağlıklı beslenmeliyiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlere spor yapmayı aşılamalı sporun ve sağlıklı beslenmenin hayatın her anlamında önemine dikkat çekmeliyiz" dedi.

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN
Belediye Başkanı Genç ise sağlıklı nesiller yetiştirmek, insanların sağlığını koruması ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için her türlü gayreti sarf ettiklerini belirterek, "Göreve geldiğimiz günden itibaren başta geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız olmak üzere tüm Döşemealtı için yeni ve çok amaçlı parklar, yeşil alanlar ve sosyal donatı alanları oluşturuyoruz. Ayrıca her yıl okulların tatil edilmesiyle birlikte ilgili kurumlarımızla işbirliği yaparak binlerce gencimiz için yaz okulları açıyoruz. Hedefimiz daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir Döşemealtı" dedi. Etkinlikte gençler ve ilçe protokolü 3 kilometre yürüyerek sağlık için 5 bin adım attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık için yürüdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN