Türkiye'nin en iyi haber sitesi

STK’larla yönetiyoruz

MMO ile asansörlerin bakımı ile ilgili protokol imzalayan Türel, kenti STK’lar ile birlikte yönetmeye devam edeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 8.4.2016
STK’larla yönetiyoruz
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Makine Mühendisleri Odası (MMO) Şubesi ile belediyeye ait üstgeçitlerdeki asansörlerin kontrol ve bakımına yönelik işbirliği protokolü imzaladı. Protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu imza koydu. Başkan Türel, "Hayat riski taşıyan işlerde atılmış her imza geleceğimize atılmış bir imzadır" dedi.

BİRLİKTE YÖNETİYORUZ
Protokolün belediyenin meslek odaları ile sürdürdüğü işbirliğinin devamı açısından da önemli olduğuna değinen Türel, "Verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi hususunda çok önemli adımlar atıyoruz. Bizim sivil toplum örgütleri ve meslek odaları ile birçok projede birlikte çalıştığımızı kıymetli basın mensuplarımız gayet iyi biliyor" dedi. Başkan Türel sivil toplum kuruluşları ile birlikte yapılan çalışmalarla ilgili şu örnekleri verdi: "Bir Serdengeçti Parkı'nda peyzaj mimarları ile ortak çalışıyoruz. Bir Konyaaltı Sahil Projesi'nde Mimarlar Odamızla protokol imzalamak suretiyle birlikte çalışıyoruz. Bir Boğaçayı Projesi'nde sağ olsunlar Mühendisleri Odamızla, akademisyenleri, bilim heyeti ile birlikte bu masanın etrafında toplanıp proje üstünde önemli tartışmalarda bulunuyor ve istifade ediyoruz. Bir Plancılar Odası ile birlikte Batı Çevreyolu planlaması hususunda da uzunca değerlendirme yapıyoruz. Ve sonuca böylelikle ulaşıyoruz. Gerçekten hangi projemize bakarsanız bakın bizim halkla birlikte, sivil toplum örgütleri ile birlikte Antalya'yı yönetme irademiz artık zannediyorum ki çok iyi anlaşılıyor."

BALBEY PROJESİ HALKA SUNULUYOR
'nin alışkın olmadığı referandumları artık Antalya'da sıkça uyguladıklarını belirten Başkan Türel, "Önümüzdeki haftalarda Balbey Projesi'ni vatandaşlarımız, muhtarlarımız, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ile tartışacağız. Şimdi sırada Ali Çetinkaya Projesi referandumu var. Halkımıza ilk sunumu yaptık. Ardından halk oylaması yapmak suretiyle çizilen yol haritasını göreceğiz. Arkasından üçüncü etap raylı sistem ile ilgili bir referandum yapmamız gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
STK’larla yönetiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN