Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük ustadan dersler

Bruce Lee’nin hocası olarak bilinen li savaş sanatları üstadı Samuel Kwok, ’da bir dizi eğitim seminerine katıldı

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Büyük ustadan dersler
Dünyaca ünlü li savaş sanatları üstadı, Wing-Chun 'Sifu'su, Grandmaster Samuel Kwok, eğitim semineri vermek üzere Antalya'ya geldi. Halen çok sayıda organizasyonda aktif olarak görev alan Kwok, Dünya Savaş Sanatları Konseyi (WWMAC) direktörlerinden birisi ve ünlü film sanatçısı Bruce Lee'nin de ustası. Çeşitli Hollywood projelerinde de yer alan Kwok, en son Art Camacho'nun yönetmenliğini yaptığı The Chemist (Kimyager) isimli filmde rol aldı.

EĞİTİM VERDİ
Wing-Chun'un yanı sıra geleneksel tıbbı uzmanı olan Kwok, 'daki ziyareti boyunca çeşitli rahatsızlıklardan şikayetçi olan sporcu ve memurlara da Akupunktur ve Qi Manipülasyonu tekniği kullanarak yardımcı oldu. Her yıl İp Man Wing-Chun ailesinin yetkili ustalarından olan Murat Kaplan ve öğrencileriyle buluşmak üzere Antalya'ya gelen Kwok, Antalya'daki çeşitli kurumlara da ziyaretler gerçekleştirdi.

EĞİTİMİN ADRESİ
Antalya'yı çok beğendiğini, bu toprakların insanlarının çok sıcak, misafirperver ve samimi olduklarını söyleyen Kwok, bu şehrin çok haklı bir gerekçeyle dünyanın en önde gelen turist destinasyonlarından birisi olduğunu ifade etti. Türkiye'deki merkezlerinin Yip Man Wing-Chun soyağacının temsilcisi olarak Çin Kültürü ve Sağlıklı Yaşam Derneği'nde Qigong, Taiji ve Wing-Chun eğitimleri veren Murat Kaplan ve Abay Alperen Kaplan'ı gösterdi. Bu sanatlarla ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlerin 'www.sayader.org'u ziyaret edebilecekleri ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük ustadan dersler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN