Türel açtı ağzını yumdu gözünü

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Türel açtı ağzını yumdu gözünü

Antalya'da muhalefetin herhangi bir bilimsel bilgiye dayanmadan sadece siyaset yapmak için eleştiride bulunduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "'ya elimizden gelen ne varsa yapacağız. Antalya'ya değer katacak her türlü projeyi size rağmen kazandıracağız. İstedikleri kadar uğraşsınlar, ayağımıza çelme takmaya çalışsınlar. Başaramayacaklar" dedi. Antalya'ya beton kavşaklar yapıp çirkinleştirdiğini söylediklerini belirten Türel, "Tahtadan kavşak mı yapacağım. Muhalefet bir eleştiri getiriyorsa, çözümünü de söylemeli" diye konuştu. Antalya'da birbiri ardına hayata geçirdiklerini yatırımların, startını verdikleri dev projelerin muhalefeti şaşkına çevirdiğini söyleyen Başkan Türel, son dönemde muhalefetten gelen eleştirilerin altında ne yapacağını bilememe duygusunun yattığını söyledi.

YATIRIMA ALIŞIK DEĞİLLER
Muhalefetin hayatı boyunca hiçbir şey yapmadığı için bir şey yapılmasına alışık da olmadığını vurgulayan Türel, "Büyük hizmetler yapıldığını görünce de şaşırıyor ve ne diyeceğini bilemiyor. Kağıt iskambilden kaleler yapan muhalefetin bu kaleleri sürekli yıkıldığı için bizim yapmış olduğumuz projelere karşı çıkıyor, açıkçası büyük bir şaşkınlıkla ve gaflet içerisinde ilginç iddialar getiriyor. Ben de bunlara gülüyorum. Aslında bunlara alışığım" dedi. Muhalefetin sırf eleştiri yapmak için eleştiri yaptığını anlatan Türel, Milletvekili Çetin Osman Budak'ın yatırımları eleştiremeyince Büyükşehir Belediyesi projelerinin insan odaklı olmadığını öne sürmesini hatırlatarak, "Projelerimizin insanlar için olmadığını söyledi. Şimdi, herhalde bizim yaptığımız bu kavşaklardan Çetin Bey geçiyordur. Bizi eleştiren muhalefet mensupları geçiyordur. O kavşaklardan geçiyorken, kendilerini insan yerine koymuyorlarsa o kendilerinin sorunu. Ben ona bir şey diyemem. Her gün kavşakları kullanan vatandaşlarımıza, siz insan değilsiniz diyorlarsa kusura bakmayacaklar. O en sert eleştiriyi getiririm, dönün aynaya kendinize bakın derim. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Raylı sistem toplu ulaşımda dünyanın en çağdaş sistemi. Neymiş, bu proje insanlar için değilmiş. Kimin için söyleyin o zaman. Maskeniz düşsün. Muhalefetin yapıcı eleştirileri olsa da hatamızı düzeltecek bir şey bulabilsek ifadelerini kullandı.

YAPICI ELEŞTİRİ BEKLİYORUM
Seçildikleri ilk günden itibaren yapıcı, tamamlayıcı, eksikleri giderici her türlü eleştiriye hazır olduğunu söylediğini dile getiren Başkan Türel, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı'nın Boğaçayı ile ilgili görüşlerinden istifade ettiklerini kaydetti. Başkan Menderes Türel, "Muhalefette de bunlar olsa ben inanın, çok memnun olurum dedi.

ANTALYA'YA BİR ŞEY YAPMAYIN DİYORLAR
Muhalefetin Antalya'ya hizmet yapmayın diyecek kadar ileri gittiğini ifade eden Türel CHP İl Başkanı'nın "Türel bunları yapmasın, burası Prag gibi kalsın şeklindeki beyanlarını hatırlatarak, "100 sene önce altyapısını bitirmiş şehirlerden bahsediyorlar. Eğer siz 5 senede bize 15 sene kaybettirmeseydiniz biz çok farklı projelerle uğraşıyor olurduk. Prag gibi kalsın demek, hakikaten bilgisizlik. Cahillik diyeceğim ağır kaçacak. 100 sene önce bitirilseydi bu sorunlar ben de Prag gibi olmayı çok iyi bilirdim. Ama önce bir öğren de gel derler adama" dedi.
Muhalefetin bilgiye dayanmayan temelsiz eleştirilerine sert çıkan Başkan Türel, 'Dev projelerle ne yapacaklarını şaşırdılar' diye konuştu
Katlı kavşakların beton olmasını eleştiren muhalefete sert çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, 'Tahtadan mı yapacaktık' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel açtı ağzını yumdu gözünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN