Müjde üstüne müjde

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Müjde üstüne müjde

Kültür ve Bakanı Ünal, yakıt desteğinin uzatıldığını duyurdu. Yeni istihdam paketi ise salı günü açıklanıyor

Kültür ve Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta yapılan Kültür ve Turizm Çalıştayı'nda turizm sektörünü sevindiren bir müjde verdi. Bütün dünyadan Türkiye'ye gelecek olan tarifeli ve tarifesiz uçaklara 6 bin dolar yakıt desteği verdiklerini hatırlatan Bakan Ünal, "Nisan ve mayıs ayları için verilen desteğin sezon sonuna kadar uzatıldığını ve eylül ayına kadar bu desteğin sürdürüleceğini paylaşmak istiyorum" dedi.

İSTİHDAM PAKETİ YOLDA
İçeride turizm sektörünün zarar görmemesi için bir turizm destek paketi açıkladıklarını vurgulayan Bakan Ünal, önümüzdeki hafta Salı günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile de turizm sektörüne dönük bir küçük istihdam paketi daha açıklayacaklarını bildirdi.

TEK PAZAR DEZAVANTAJI
Bakan Ünal, altı çizilmesi gereken bir tespitte de bulunarak, "Rusya'dan gelen turistlerin yüzde 75'i Antalya'ya gidiyordu. Dolayısıyla tek bir ürün tek bir pazar gibi bir sorunla karşı karşıya kaldı. Eğer sizin ürün çeşitliliğiniz yoksa, her alan için geçerli bu, tek bir pazara bağımlı hale gelmişseniz, herhangi bir durumunda bu krizi yönetmeniz adeta imkansızlaşıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjde üstüne müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN