Bankası kredi için sırada

İlk göreve geldiğinde kredi alması imkansız bir belediye bulduklarını anlatan Türel, şimdi Bankası gibi kurumların teminatsız kredi vermek için sıraya girdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Dünya Bankası kredi için sırada
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) Akra Barut Otel'de düzenlendiği olağan toplantının konuğu oldu. Türel, son 1 yılda önceki dönemin 5 yılda yaptığı yatırımı hayata geçirdiklerini ve bozulan finansal yapıyı düzelttiklerini anlattı.

KREDİ İÇİN SIRAYA GİRİYORLAR
Düzelen mali yapının kolay kredi bulmalarını sağladığına dikkat çeken Türel, " Bankası'nın hem direktörü hem de Washington'daki Genel Merkezi'nin Türkiye Daire Başkanı ile bir araya geldik. Uluslararası projelerimizi takip ettikleri için 1 kuruş teminat istemeden, 1 kuruş Hazine garantisi istemeden bizimle bu projelerde çalışmak istiyorlar. Çünkü projelerin geri dönüşü kolay" dedi. İlk göreve geldiklerinde mali yapıdaki aksaklıktan dolayı Hazine'den kredi alamadıklarını hatırlatan Türel, "Bugün kredibilitesi yüksek bir kurum olmanın onurunu yaşıyoruz" dedi.

ETİKET FARKINA ÇÖZÜM
Antalya'nın Londra, Paris, Barselona, Havai ve Dubai gibi kentlerden tek farkının etiket olduğunu belirten Türel, "Antalya'da lüks konut fiyatları metrekarede 2 bin dolar. İstanbul'da 15, Paris'te 45, Londra 50, Monako'da 63 ve New York'ta 90 bin dolar. Oraların bizden tek farkı etiket" dedi. Etiketin değerini güçlendirmek için vizyon projeleri yaptıklarını vurgulayan Türel, "İşte Antalya bu gerçekleştireceği projelerle dünyadaki rakiplerinden önde olacak" dedi.

BU SENE START VERME SENESİ
"Bu seneyi start verme senesi olarak görüyoruz" diyen Menderes Türel, Konyaaltı Sahil Projesi'nde Eylül-Ekim aylarında inşaat çalışmalarının başlayacağını söyledi. Türel, yaz döneminde teleferik projesi tamamlanacak Tünektepe'de New York'un Özgürlük Anıtı kadar ilgi çekecek simge bir yapıyı hayata geçireceklerini söyledi. Türel, Lara'da insanların sadece görmek için gemiye binip geleceği bir kurvaziyer liman yapacaklarını da anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Bankası kredi için sırada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN