Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO 2016’da Türk bahçeleri

EXPO 2016 , 51 ülkenin kuracağı ülke bahçelerinin yanı sıra ’den de çok sayıda belediyenin kuracağı tema bahçelerine de ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 15.4.2016
EXPO 2016’da Türk bahçeleri
Çiçek ve çocuk temasıyla 22 Nisan'da kapılarını açmak için gün sayan EXPO 2016 Antalya'da 'Yeşil Şehirler' alt temasına uygun olarak ' tema bahçeleri' kuruluyor. , Ankara, , Konya ve Hatay Büyükşehir Belediyelerinin yanı sıra Malatya'dan Battalgazi Belediyesi ve Burdur Valiliği ile Antalya'dan 10 ilçe belediyesi bahçe çalışmalarında sona yaklaştı.

ANTALYA VE İSTANBUL
Sergi alanında Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi evinden esinlenerek yapılan Antalya bahçesinde kenti tarihi dokusuyla tanıtacak. Bahçenin peyzajında ise Antalya'nın simgesi narenciye ve zeytin ağaçları kullanılacak. Alanın en iddialı bahçelerinden biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 3 bin 500 metrekare alana kuracağı İstanbul Bahçesi olacak. EXPO 2016 Antalya Sergi alanında yer alacak Türkiye Tema Bahçeleri kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi ise kentin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini ziyaretçilere tanıtacak. 3 bin metrekare alana kurulacak Ankara Bahçesi'nde, EXPO 2016'nın "Çiçek ve çocuk" olan temasına uygun olarak ANKAPARK'ın bir benzeri yapılacak. Türkiye Tema Bahçeleri alanında kendi mimari yapılarını ilçe kültürleriyle birleştirecek şehirlerin ve ilçelerin bahçeleri, EXPO 2016 sonrasında da kalıcı olarak sergi alanında varlıklarını sürdürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO 2016’da Türk bahçeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN