Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ICSG’ye katılım artıyor

Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG için mevcut başvurulara ek olarak İsviçre, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Avusturya ve Hollanda’dan da katılım talebi geldi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
ICSG’ye katılım artıyor
Uluslararası platformdan dünya devlerinin 20-21 Nisan tarihleri ayında Haliç Kongre Merkezi'nde bir araya geleceği, iki gün sürecek Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG için geri sayım başladı. Organizasyon süresince milli ülke katılımları, start-uplar, teknokentler, dağıtım firmaları, organize sanayi müdürlükleri ve belediyeler başta olmak üzere sektörün karar vericileri 'da toplanacak. Dünyanın en büyük bilişim vadisine sahip Hindistan özel oturumuyla son gelişmeler ilk kez ICSG'de açıklanacak. ICSG kapsamında düzenlenecek paneller Dünya'da alanında en önemli isimleri de Türk işadamları ve uzmanlar ile bir araya getirme fırsatı sunacak. Kongre ile birlikte düzenlenen fuar kapsamında da 250 firma stand açacak. Yurtdışından milli katılımlarla oluşturulacak pavilyonlarda yeni ürünler ilk kez sergilenerek ICSG'de tanıtılacak. Dördüncüsü düzenlenecek kongre ve fuarın açılış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Kadir Topbaş, Enerji Bakanı, Avusturya Viyana Şehircilik Bakanı gerçekleştirecek. Hindistan, Yunanistan, İtalya, , Avusturya, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, İngiltere, İrlanda, İsveç, Katar, Kazakistan, Kosova, Litvanya, Makedonya, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan katılacak ülkeler arasında. Etkinliğin ana sponsorları: Turkcell, Vodafone, Statügaz ve Luna.

OBAMA'NIN DANIŞMANI
İki gün sürecek etkinlikler kapsamında, Elektrik Marketinde Teşvikler, Düzenlemeler ve Fiyatlandırma, Akıllı Şebekelerde Veri Analizi ve Şehirler Oturumu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Akıllı Teknokentler, OSB'ler ve Kampüs Üniversiteler, Akıllı Şebekelerde Güç Kalitesi Problemlerine AB ile Ortak Çözümler, Akıllı Şebekelerde Teknolojik Çözümler ve Geleceğe Yatırım, Akıllı Elektrik Dağıtım Şebekeleri, Akıllı Gaz Dağıtım Şebekeleri ve Akıllı Şebekelerde Değişen Kullanıcı Eğilimleri konu başlıklarında oturumlar düzenlenecek. Bu kapsamda Obama'nın Enerji Baş Danışmanı John McDonald "Her Yönüyle Dünyada Akıllı Şebekeler Ve Şehirlerin Mevcut Durumu ve Geleceği" hakkında son gelişmeleri duyurmak için ICSG İstanbul'a katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ICSG’ye katılım artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN