Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 ilçede toprağın su hasreti bitiyor

Giriş Tarihi: 16.4.2016
3 ilçede toprağın su hasreti bitiyor

Orman ve Su İşleri Bakanı , bugün ’ya kazandırılacak 61 milyon liralık baraj ve taşkın koruma tesislerin temelini Kaş’ta törenle atacak

Orman ve Su İşleri Bakanı , Antalya'ya kazandırılacak 61 milyon liralık tesislerin temelini atacak. Kıbrıs Barajı ve iki taşkın koruma tesisinin temeli bugün Kaş İlçesi'nde düzenlenecek törenle atılacak. Baraj tamamlandığında 35 bin 170 dekar alanının suyla buluşması bekleniyor. DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, temelleri atılacak tesislerin toplam maliyetinin 61 milyon TL olduğunu açıkladı. Kıbrıs Barajı ve taşkın koruma tesislerinin temel atma töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun yanı sıra Milletvekilleri, Antalya Valisi Muammer Türker, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz'in katılımıyla Kaş Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek.

KAŞ, MANAVGAT, DEMRE
Yatırımlarla ilgili bilgi veren DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, "Kaş Kasaba Kıbrıs Barajı'nın, Manavgat İlçesi Çolaklı mevkiinde yerleşim yeri ve turizm alanlarını taşkınlardan koruyacak olan ve maliyeti 4 milyon 733 bin 562 TL olan Manavgat Çolaklı Şarlavuk Deresi 1. Kısım Taşkın Koruması ile Demre İlçemizde 660 dekar tarım alanını ve bir mahalleyi taşkından koruyacak olan ve maliyeti 11 milyon 142 bin 987 TL olan Demre Köşkerler Sakar Deresi taşkın koruma inşaatlarının temellerini atacağız. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek toplam 60 milyon 939 bin TL maliyeti olan tesislerin temel atma törenine bütün vatandaşlarımızın katılımlarını arzu ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 ilçede toprağın su hasreti bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN