Ünal: Yolumuz

de türbülans yaşanıyor olabileceğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, ‘Bizi çok güzel bir gelecek bekliyor. Turizm 3 yılda 2 kat büyüyecek’ dedi

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Ünal: Yolumuz açık
Kültür ve Bakanı Mahir Ünal, Antalya'da turizm sektör temsilcileriyle buluştu. Rixos Downtown Hotel'de gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Ünal, umutlu konuştu. Birilerinin ısrarla hem yurt içinde hem de yurt dışında kara propaganda yaptığını ifade eden Ünal, "Bu tip kasıtlı, bilinçli propagandalara, felaket tellallığı yapılmasına izin vermedik, vermiyoruz" dedi.

KARAMSARLIK YOK
Turizmdeki durumu sektör temsilcileriyle sık sık bir araya gelerek yakından takip ettiğinin altını çizen Bakan Ünal, "Bizim herhangi bir eksiğimiz yok ama yaşadığımız bir takım sorunlarımız var. Şunu bütün kalbimle ve inanarak söylüyorum. Evet bir türbülans yaşıyor olabiliriz. Bu sorunların üstesinden beraberce geleceğiz. Birilerinin bizi karamsarlığa sevketmesi asla müsaade etmiyoruz, bizim yolumuz ve önümüz . Ülkemizi bu anlamda çok güzel bir gelecek bekliyor" şeklinde konuştu. Yakıt desteği, kredi kolaylıkları gibi telafi edici nitelikte önemli tedbirleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Bakan Ünal, "Biz bir yandan da turizm sektöründe uzun vadeli yapısal tedbirler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu da zaman zaman istişare halinde yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

3 YILDA İKİ KAT BÜYÜYECEĞİZ
Krizin yenilenmek için bir fırsat olduğunun altını çizen Bakan Ünal, "Eminim bizim bugün sektörün yeniden yapılanması, ürün çeşitliliği, pazar çeşitliliği, tanıtım faaliyetleri konusunda yaptığımız çalışmalar ve sektörün kendi içinde yeniden bir gözden geçirmeyle yeniden bir yapılanma ihtiyacı hissetmesi, sektör önümüzdeki 3 yılda iki kat büyüyecektir" diye konuştu.

TANITIM ATAĞI
Avrupa'da yeni bir tanıtım atağıyla ilgili bilgi veren Bakan Ünal, "Gelecek hafta itibariyle Avrupalılara dönük tüm medya kanallarında planladığımız tanıtım ve halkla ilişkiler faaliyetlerimiz yoğunlaşacak. Yabancı basın temsilcilerinden sosyal medya fenomenlerinden bloggerlardan ünlü sanatçılara kadar ülkemizin tanıtımına katkı sunacağını düşündüğümüz tüm grupları ülkemizin çeşitli destinasyonlarında ağırlayacağız" dedi.

TURİZM HEDEFLERİ
Türkiye'nin 2023 yılı hedefinin en çok turist çeken 5 ülke içinde yer almak olduğunu hatırlatan Ünal, sağlık, termal, kış, kongre, golf, kültür, yayla gibi alternatif turizm türlerinin gelişmesi, turizmin ülke geneline ve 12 aya yayılması olduğunu anlattı. Hükümetin turizm sektörünün yanında olduğunun altını çizen Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sektörle birlikte olmasının, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da adeta bir turizm elçisi gibi çalışmasının için şansına dikkat çekti.

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI
Toplantıya, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy'un da aralarında bulunduğu sektör temsilcileri katıldı. Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, İbrahim Aydın ve ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak da Bakan Ünal'a eşlik etti

ÖNCE EXPO SONRA SERGİ
Turizmcilerle bir araya gelmeden önce EXPO 2016 Antalya alanını ziyaret eden Bakan Ünal, EXPO 2016'nın turizm için bir kaldıraç olacağını belirterek, "Hedef olarak toplam 8 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Bu da Antalya için oldukça büyük bir kazanım olacak" dedi. Daha sonra Antalya Valisi Muammer Türker'i makamında ziyaret eden Bakan Ünal, ardından Turizm Haftası kapsamında 'Tüm Renkleri ile Antalya' konulu 4'üncü Geleneksel Karma Sanatçılar Sergisi'nin açılışını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal: Yolumuz açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN