Son dakika umudu

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Son dakika umudu

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, sektörde yaşanılan kayıpları son dakika satışlarıyla telafi etmeye dönük çabaların sürdüğünü açıkladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Rusya krizi ve dünyada yaşananların 2016'yı olumsuz etkilediğini söyledi. Ayık, ilk 4 ayın rakamlarının da bunun ispatı olduğunu aktardı. Erken rezervasyonlarda bölgeye, tesise ve kaynak pazara göre değişmek kaydıyla yüzde 10- 20'den başlayıp daha yüksek oranlarda gerileme yaşandığını vurgulayan Osman Ayık, "Tabi ki mücadeleye devam ediyoruz. Şu ana kadar 40'ın üzerinde etkinlik, fuar, tanıtımlar oldu. Önümüzdeki süreçte bir olumsuzluk yaşanmadığı takdirde son dakika satışlarıyla şu ana kadar yaşamış olduğumuz kayıpları ve muhtemel kayıpları engellemeye ve telafi etmeye dönük çabalar devam edecek" dedi.

HANGİ ÜLKE GÜVENLİ?
ve İsrail gibi ülkelerin güvenlik noktasındaki uyarılarına ilişkin düşüncesini de dile getiren Ayık, güvenliğin tüm dünyanın sorunu haline geldiğine işaret etti. Osman Ayık şunları söyledi: "Güvenlik artık Avrupa'da ve tüm dünyada sorun haline geldi. Dolayısıyla ABD ve İsrail'in vatandaşlarını koruma adına almış olduğu bu karara çok da tepki göstermemek lazım. Türkiye güvensiz ülke de başka bir ülke güvenli mi? Aslında bu karar çıktığında, baktığımız zaman tüm ülkeleri çoğu zaman kapsayan karar. Bence bunun üzerinde çok da fazla durmamak lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN