’nin mumu bayramda söndü

’ün ’ya gelişi töreninde çelengi unutan İl Başkanı’nın ‘Vakıfları destekleme kararı aldık’ yalanı 23 Nisan’da tescillendi

Giriş Tarihi: 24.4.2016
CHP’nin mumu bayramda söndü
Mustafa Kemal 'ün Antalya'ya gelişinin 86'ncı yıldönümü töreninde çelenk unutma krizi yaşayan İl Başkanı Semih Esen'in, "Unutmadık, derneğe destek amacıyla bundan sonra böyle" yalanı, üzerinden bir bayram geçmeden açığa çıktı. Semih Esen, 23 Nisan törenleri kapsamında Atatürk Anıtı'na dernek çelengi yerine, 6 Mart'ta unutulan 6 oklu klasik parti çelengini sundu.

6 MART'TA YAŞANMIŞTI
Çelenk unutma tartışması, 6 Mart'ta Atatürk'ün 'ya gelişinin 86'ncı yıldönümü etkinliklerinde yaşanmıştı. CHP yönetiminin, üzerine 'CHP Antalya İl Başkanlığı' yazılı bant yapıştırılan Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı'na (ANTÇEV) ait çelengi Atatürk Anıtı'na bırakması, "CHP parti çelengini unuttu" iddialarını da beraberinde getirmişti.

DESTEK GEREKÇESİ
CHP İl Başkanı Semih Esen ise unutma iddiaları üzerine, "ANTÇEV, Antalya'da çağdaş eğitimi desteklemek amacıyla faaliyet gösteren ve maalesef son dönemde hak ettiği ilgiyi göremeyen, ilgiye muhtaç, yardıma çok ihtiyacı olan bir vakıftır. ANTÇEV'e, destek olmak adına ANTÇEV'in çelengini koyduk. Bundan sonra da ANTÇEV'in çelenkleriyle bayram kutlamalarını yapacağız" açıklaması yapmıştı.

TÜREL'DEN SALVO
Tartışmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de dahil olmuştu. Çallı Kavşağı'ndaki çalışmalar nedeniyle o dönemde CHP'lilerin, "Atatürk Anıtı'nı kaldırmak istiyor" eleştirilerine hedef olan Türel, "Atatürk'ü sürekli siyasete alet eden siyasi parti çelengini unutup gelmiş. Bir derneğin çelengini kendi siyasi partilerinin çelengiymiş gibi Atatürk'ün Anıtı'na koyuyorlar. İşte onların Atatürk'e verdikleri önem bu kadar" demişti.

KANARYA SEVENLER DERNEĞİ
Semih Esen'in, 'derneğe destek' gerekçesini de inandırıcı bulmadığının altını çizen Türel, "Kargalar bile güler. Şimdi göreceğiz, o derneğe destek için o derneğin çelengini anıta bırakmışlarsa bundan sonra da o derneğin yada başka derneklerin çelengini bırakmaları lazım. Ben bekliyorum, şimdi 23 Nisan'da acaba Kanarya Sevenler Derneği'nin çelengiyle Atatürk Anıtı'na gelirler mi? Öyle yaparlarsa 'Haklıymışlar' diyebilirim" şeklinde konuşmuştu. Aradan geçen zaman, Menderes Türel'i haklı çıkarttı. Daha önceki açıklamalarını unutan CHP İl Yönetimi, daha önce sözünü verdiği gibi ANTÇEV çelengini değil, parti çelengini alana bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’nin mumu bayramda söndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN