Yorulunca üzerine oturup dinlenmiş

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Yorulunca üzerine oturup dinlenmiş

’daki davasında savcının iddianamesine göre sanık yoruldukça dinlenmek için öldürdüğü Salih Güler’in üzerine oturmuş

Antalya'nın Kepez ilçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde 9 Temmuz 2015 tarihinde kaybolduktan sonra cesedi 1 Aralık 2015 tarihinde Döşemealtı ilçesi Odabaşı Mahallesi'ndeki ormanlık alandaki su kuyusu içinde bulunan Salih Güler inin sanığı Ali Tosun hakim karşısına çıktı. 5' Ağır Ceza Mehkemesi'nde başlayan cinayet duruşmasına tutuklu sanık Ali Tosun ile tutuksuz olarak yargılanan oğlu Osman Tosun ile öldürülen Salih Güler'in yakınları katıldı.

45 DAKİKA
Mahkeme Başkanı, Ali Tosun ile oğlu Osman Tosun'un yüzüne karşı savcılık iddianamesini okudu. Savcının iddianamesinde, Ali Tosun'un elektrik abonelik işlemlerini yaptırması ve kesilen elektriğinin açılması için Salih Güler'e 200 lira verdiği belirtildi. Güler'in bunu yerine getirmemesi üzerine Salih Güler'i yumruklayan Ali Tosun'un aynı gün akşam saatlerinde, Güler'i otomobiline bindirip Varsak'ta ormanlık alana götürdüğü, burada da taşla darp ederek öldürdüğü belirtildi. İddianamede Güler'i dövmekten yorulan Tosun'un, yerde hareketsiz yatan Ali Tosun'un göğüs kafesi üzerine oturarak sigara içip dinlendiği, yaklaşık 45 dakika maktulü bu şekilde darp edip bir süre dinlendikten sonra yeniden dövmeye başlayarak öldürdüğü kaydedildi. Tosun'un daha sonra oğlu Osman ile birlikte Salih Güler'in cesedini ormanlık alandan alarak 500 metre ilerideki bir kuyuya attıkları vurgulandı. Mahkeme başkanı "Canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan yargılanan Ali Tosun'dan, savunma yapması istedi. Ali Tosun, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Salih Güler ile pazarda yumruklaştığını, akşamında ise ormana gittiklerini ve tartıştıklarını anlatan Tosun, "Salih Güler gece vakti benden kaçarken düşüp burnunu kanattı. Kendisine kanları yıkaması için yardımcı oldum. Daha sonra da bırakıp evime geldim. Cinayetle hiçbir ilgim yok" dedi. Mahkeme başkanı, verdiği farklı farklı ifadeleri sorması üzerine ise, "Mahkemede verdiğim ifade doğru" dedi.

HINCIMI ALAMADIM DEMİŞ
Şikayetçi sandalyesinde oturan öldürülen Salih Güler'in eşi Dilek Güler ise eşinin cüzdanı ve cep telefonunun hala kayıp olduğunu söyledi. Dilek Güler, "Ali Tosun olay günü akşam evimizin girişindeki bayan kuaförüne gelerek eşimi sormuş. 'Niçin arıyorsun?' sorusuna ise gülerek 'Pazarda dövdüm, hıncımı alamadım, yarım kalan işi tamamlamaya geldim' demiş" dedi. Duruşma ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorulunca üzerine oturup dinlenmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN