Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçi borçları Bakanlar Kurulu’nda

Bakan , ’daki çiftçilerin borçlarını erteleme konusunun Bakanlar Kurulu’nda ele alındığını açıkladı

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Çiftçi borçları Bakanlar Kurulu’nda
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı , Antalyalı çiftçilerin borçlarını bakanlar kuruluna taşıyacağını ve çiftçilere kolay ihracat yapabilmeleri için uçak nakliye konusunda bir çalışmalarının olabileceği müjdesini verdi.

SORUNLAR MASADA
Bakan , AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Antalya Gıda Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı ve ziraat odaları temsilcileri ile EXPO 2016 sergi alanında bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda ziraat odaları temsilcileri çiftçilerin sorunlarını ve çözüm önerileri ile ilgili bilgileri Bakan Çelik'le paylaştı. Bakan Çelik, çiftçilerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtti.

HASASİYET GÖSTERİLİYOR
Bölgedeki sorunları tek tek değerlendirdiklerinin altını çizen Bakan Faruk Çelik, "Antalya'daki çiftçilerimizin banka borçlarını erteleme konusunu ele aldık. Ayrıca turizme çok önemli destekler verildi. Bu anlamda acaba tarımsal ürünlerin ihracı ile ilgili taşımacılıkla ilgili bir destek verilir mi başlığı gündeme geldi. Üretim açısından arz talep dengesi nispeten bozulduğu için yeni dönem için fide desteği sağlanmasının üreticiler açısından önemli olduğu ifade edildi. Ayrıca 2B arazisini 5 yıllık taksitle alan çiftçilerin ödeme zorlukları ile ilgili sıkıntılar dile getirildi. Bakanlığımızın arazilerin bölünmemesi için çıkarılan yasa çerçevesinde bu konuda yaşanabilecek muhtemel sorunlarla ilgili endişeler masaya getirildi" dedi. Bakan Çelik aslında bir çok konu dile getirildiğini, kendilerinin de bunları dikkate aldıklarını belirterek, "Bakanlar Kurulu'nda hassasiyetle üzerinde duracağımızı ifade ettik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçi borçları Bakanlar Kurulu’nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN