Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefa onun için semt adıymış

’ın 2014 seçim döneminde borç altına soktuğu Kumsal’ı kaderiyle baş başa bırakıp büyük vefasızlık yaptığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Vefa onun için semt adıymış
'nin seçim borçları baş ağrıtmaya devam ediyor. 2014 seçimlerinde yapılan ve CHP'de 3 il başkanı değişmesine rağmen ödenmeyen borçlar nedeniyle alacaklı esnafın birçoğu iflas edip kepenk kapatmak zorunda kaldı. Bu borçlar nedeniyle büyük bir sıkıntının altına giren bir başka isim var ki konuyu 'borca sadakatsizlikten', 'vefasızlığa' taşıyor. O isim Kumsal.

AKAYDIN'IN KADROSUNDAYDI
Hasan Subaşı döneminden itibaren belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan Göksel Kumsal, CHP'li 'ın as kadrosunda yer aldı. Akaydın'ın 2009'da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle önce danışmanlık görevine getirilen Kumsal, ardından Altın Portakal Film Festivali'ni yapan AKSAV'ın yönetiminde görev almıştı. Göksel Kumsal'ın son görevi Mustafa Akaydın'ın Konyaaltı İlçesi Seçim Ofisi Koordinatörlüğü olmuştu. İddiaya göre Mustafa Akaydın'ın seçim ofisinin tüm giderleri, daha sonra kendisine ödenmesi sözü verilmesi üzerine Kumsal yüklendi. Kumsal harcamaları yaparken, seçim sonrası beklediği ödeme ise yapılmadı. İddialara göre, Kumsal seçim ofisi nedeniyle yaklaşık 50 bin liralık bir ödemenin altına imza attı.

VEFA İSTANBUL'DA BİR SEMT
Ancak 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu AK Parti'li Menderes Türel kazanınca Göksel Kumsal ortada kaldı. Göksel Kumsal'ın yerel seçimde üstüne kalan borçlar nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşadığı öğrenildi. Kumsal'ın Akaydın'dan destek görmemesi ve seçim borçlarıyla ortada bırakılması, akıllara 'Vefa İstanbul'da bir semt adıymış' sözünü getirdi. Zaten Göksel Kumsal'ın da Antalya'dan sonra adresi İstanbul oldu. Konuyla ilgili SABAH muhabirinin sorularını cevapsız bırakan Kumsal, "Yaşanan olaylar nedeniyle zaten psikolojim bozuldu. Annem de hasta. Bunları konuşmak bile istemiyorum" diye konuştu.

1 MİLYON LİRAYI AŞKIN BORÇ HALA ÖDENMEDİ
Yerel seçimlerin üzerinden iki yılı aşkın süre geçerken, CHP Antalya İl Başkanlığı'nın seçim çalışmalarI nedeniyle esnafa yaptığı 1 milyon TL'yi aşan borcu hala ödenmedi. Afişlerden, ikram kahvelere ve akaryakıta kadar bir çok harcamayı içeren borcun yapıldığı dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Akaydın ile dönemin CHP İl Başkanı Devrim Kök, milletvekili olarak meclis yolunu tutarken, alacaklarını tahsil edemeyen esnaf ise iflas bayrağı çekmeye başladı. 431 bin TL'lik borç ile CHP'nin en büyük alacaklısı olan Tuya Reklam da CHP'nin borcu nedeniyle kepenk kapatan firmalardan oldu. Sektöre çıraklıktan başlayan Hülya Beytaş, dişiyle tırnağıyla 10 yılda önemli bir noktaya taşıdığı firmasını kapatmak zorunda kaldı. Firmasına Mısır'ın adalet simgesi kraliçesi Tuya'nın ismini veren Hülya Beytaş, hakkını adalette arıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vefa onun için semt adıymış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN