Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün SDÜ ayağı çöküyor

Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla KOM Şubesi ekipleri SDÜ’de dün yapılan ikinci dalga FETÖ operasyonunda üniversitenin eski yöneticilerinin büyük bölümünü gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 27.4.2016
FETÖ’nün SDÜ ayağı çöküyor

merkezli 3 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 23 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında işadamları ve öğretim üyeleri de bulunuyor. Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir sürdürülen teknik ve fiziki takibin ardından Isparta, İstanbul ve Ankara'da FETÖ/PDY üyelerine yönelik operasyon düzenledi.

SAVCI AÇIKLAMA YAPTI
Operasyonda aralarında işadamı ve Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğretim üyeleri bulunan 23 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretim üyeleri arasında ilk operasyonda tutuklanan eski Rektör Hasan İbicioğlu'nun yardımcıları ve genel sekreterleri de bulunuyor. Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç operasyon nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Çokdinç, zanlıların 'FETÖ/PDY'ye yönelik Isparta ve SDÜ'de faaliyetlerini düzenlemek, örgütün yöneticiliğini yapmak, FETÖ/PDY üyesi olmak, terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet etmek, resmi belgede sahtecilik, irtikap, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak, özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlamaları ile ilgili gözaltına alınıp sorgulandıklarını belirtti.

İŞTE GÖZALTINA ALINANLAR
SDÜ eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Talip Türcan, eski Rektör Yardımcısı ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şakir Şahin, Ziraat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Akman, Tarımsal Araştırmalar ve Uygulama Merkezi eski Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kelen, Prof. Dr. Yusuf Demir, Doç. Dr. Efkan Uz, Doç. Dr. Erdal Dikmen, SDÜ eski Genel Sekreteri Hikmet Şahin, SDÜ eski Genel Sekreteri Mustafa Diri, Öğretim Görevlisi Yakup Umucu, SDÜ eski Genel Sekreter Yardımcısı Musa Denizhan Ulusan, Öğretim Görevlisi dönemin Rektörlük Özel Kalem Müdürü Yasemin Tarcan, SDÜ personeli Sait Saygın, Öğretim Görevlisi Mehmet Okyar, Fakülte Sekreteri Ali Şahin, SDÜ Hastanesi eski Müdürü Mehmet Eşref Armağan, SDÜ Hastanesi eski Müdür Yardımcısı Bilal Gültekin, SDÜ Hastanesi eski Müdür Yardımcısı Osman Özdemir, Şube Müdürü Mustafa Tekeli, SDÜ İdari ve İşler Daire Başkanlığı Bilgisayar İşletmeni Yunus Makas, YBEM Teknik Personeli İbrahim Ak, SDÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Bilgisayar İşletmeni Abdullah Yiğit, Mali İşler Şube Müdürlüğü Bilgisayar İşletmeni Hüseyin Murat Ceylan. Öte yandan bir şüphelinin de yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

DAHA ÖNCE 29 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
Isparta'da daha önce FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyon kapsamında aralarında eski SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, dönemin üniversite idari kadrosu, akademisyenler ile işadamlarının da bulunduğu 52 kişi gözaltına alınmış, 29 kişi tutuklanmıştı. Mart ayındaki birinci dalga operasyonda gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan işadamı Ali Altınok, ikinci dalga operasyonda tekrar gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün SDÜ ayağı çöküyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN