Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tablo net

Antalyaspor Genel Kurul’unda yönetim kurulu ibra edildi, 145 milyon liralık bütçe onaylandı. Kulübün borcunun 44 milyon lira olduğu açıklandı. Genel Kurul’da eleştiri de vardı müjde de

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Mali tablo net
Antalyaspor A.Ş. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Kulübün gelir ve giderlerinin görüşüldüğü 2015 yılı kurul toplantısını Antalyaspor'un eski başkanlarından Hasan Subaşı yönetti. Toplantıda kulübün 2015 yılında 46 milyon 956 bin lira gelir, 70 milyon 607 bin lira gideri olduğu, 23 milyon 651 bin lira zarar ettiği belirtildi. Toplantıda söz alan Antalyaspor Kulübü'nde finans ve mali işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Hakan Ketenci, 31 Aralık 2015 itibariyle kulübün 60 milyon lira gider, 16 milyon lira da geliri bulunduğunu, 44 milyon 343 bin lira borcu bulunduğunu dile getirdi.

ŞİMŞEK VE MENAJERLER
Antalyaspor Vakfı'nın eski başkanı Ali Yılmaz Antalyaspor'un mali anlamda kötüye gittiğini savundu. Yılmaz, "Antalyaspor'un paraları birilerinin cebini doldurdu. Yönetimi sorgulayacak dernek ve vakıf yönetimi yok. 'Yusuf üzerinden Antalyaspor soyulacak' demiştim. Şimşek, için Antalyaspor kasasından 2 milyon lira çıktı. Metin Korkmaz'a menajerlik parası için verilen 450 bin lira geri alınmadı. Antalyaspor'a menajer Metin Korkmaz'ı getiren kişi Yusuf Şimşek'tir. Şimşek ile Antalyaspor'da fesat başladı. Menajer ilişkileri son bulmalı" dedi.

BÜTÇE KABUL EDİLDİ
Yılmaz, kendisine anonim şirketin ödediği menajerlik, danışmanlık, scout ücreti, ulaşım, konaklama ve futbolculara ödenen para hakkında bilgi ve genel kurul kararıyla inceleme hakkı verilmesini talep etti. Yılmaz'ın talebi genel kurulda kabul edildi. Faaliyet raporu, bilanço ve geliri oy çokluğuyla kabul edildi. Antalyaspor'un 2016 yılı tahmini 145 milyon gelir ve 145 milyon giderden oluşan bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.

YÜZDE 20'Sİ ETO'O
Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ise kulübe vizyon ve hedef belirleyerek görev yaptığını, kendisine yönelik eleştirilerin tek sebebinin kıskançlık olduğunu söyledi. Aylık rutin 5 milyon lira ödeme yaptıklarını aktaran Gencer, "Bu dönemde yaptığımız transferlerde futbolcu maliyetimiz 15 milyon . Bunun içinde 3 milyon Euro Eto'o var. Futbolcu başına maliyetimiz 560 bin Euro. 42 milyon Euro futbolcu değerimiz var. Eto'o'yu devre arasında satsaydık, en son verilen rakam 8 milyon Euro'ydu. Eto'o kendi gitmek istemedi ve kaldı" dedi.

TEMMUZ AYINDA YILDIZLAR GEÇİDİ
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, kulübün olağan genel kurulunun ardından, kulüp üyelerine bir sunum gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü oyuncuları Samuel Eto'o'ya ait vakfın 10'uncu yıl kutlama etkinliğinin Antalya'da yapılacağını belirten Gencer, kutlama kapsamında Antalya Stadında yıldız futbolculardan oluşan dünya karması ile Türkiye karması takımının maç yapacağını belirtti. Gencer, etkinliğin 15-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceğini dile getirerek, etkinliğe katılacak futbolculardan Messi, Neymar, Eden Hazard, Iniesta'nın görüntülü mesajlarını sinevizyonda gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mali tablo net
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN