Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksi kulübesi tartışması

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Taksi kulübesi tartışması

Belediyesi Zabıtası tarafından eskiden Adliye Taksi olarak faaliyet gösteren durağın letme kulübesi kaldırıldı. Taraflar birbirini suçladı

Burdur Zabıta Müdürlüğü, Adliye Caddesi üzerinde uzun yıllar Adliye Taksi olarak hizmet veren durağın letme kulübesini kaldırdı. Zabıta ekipleri ile taksi durağı ile ilgilenen Hüseyin Koca arasında tartışma çıktı.

ENCÜMEN KARARI İDDİASI
lu vatandaş Hüseyin Koca, zabıtanın keyfi tahliye işlemi yaptığını ve tahliye için encümen kararlarının olmadığını iddia etti. Eşyalarını, işletme kulübesinden çıkarmayan Hüseyin Koca'nın eşyaları Temizlik İşleri personeli tarafından toplandı. Tahliyeye tepki gösteren Hüseyin Koca, "Belediye bizi, encümene sokmadan hiçbir kanun maddesi ve yönetmelik olmadan reddetti. Ticari taksicilik yaptığım halde gördükleri yerde ceza yazdılar. 8-9 tane cezamız var şimdi de kulübeyi kaldırıyor. Belediyenin yaptığı bu iş, ticari hürriyeti kısıtlamaktır, insan haklarını kısıtlamaktır" dedi. Taksi kulübesinin iptalinin encümen kararı ile gerçekleştirildiğini açıklayan Burdur Belediyesi Zabıta Müdürü İbrahim Canıgür ise " ve görüntü kirliliği yaptığı için onu oradan kaldırmak durumundayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksi kulübesi tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN