’nin ödülü Bakan’dan

’da 11. İnek Yarışması’nda adlı inek şampiyon seçildi. Bakan şampiyona ödül, üreticiye müjdeler verdi

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Hadise’nin ödülü Bakan’dan
2. Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından organize edilen 11. İnek Yarışması yapıldı. Burdurlu yetiştiricilerden Çetin Varol'un ineği Semenata 1. Laktasyon birincisi, Emine 'in ineği Ceren 2. Laktasyon birincisi, Bahri Çakmak'ın ineği Dile 3. Laktasyon birincisi ve İfaket Yavuz'un ineği 4. ve üzeri laktasyon birincisi seçildi.

ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU HADİSE OLDU
Şampiyonlar şampiyonunun belirlenmesini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de izledi. Halk oylamasına Bakan Çelik, Vali Hasan Kürklü, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mehmet Göker başta olmak üzere yarışmayı izleyen yetiştiriciler katıldı. Halk oylamasının ardından Hollandalı hakem, inekleri inceleyerek son kararı verdi. Halk oylamasında en çok beğenilen inek olan Hadise, Hollandalı hakem tarafından da beğenilerek şampiyonlar şampiyonu seçildi.

BAKAN ÇELİK'TEN İKİ MÜJDE
Şampiyonlar şampiyonu Hadise'nin başına çelengini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik taktı. Bakan Çelik, Hadise'nin yetiştiricisi İfaket Yavuz'a 10 bin TL para ödülü ile çekini takdim etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, üreticilere iki de müjde verdi. Çelik, hayvancılıkta kredi için gereken 10 baş hayvan sayısını en az 5 başa düşürüldüğünü açıkladı. Bakan Çelik ayrıca kısa süre sonra çiftçinin kredi için evini arabasını ipotek etme devrinin de sona ereceğinin de müjdesini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hadise’nin ödülü Bakan’dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN