Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya’da dans şöleni

Giriş Tarihi: 3.5.2016
Antalya’da dans şöleni

Uluslararası Gloria Open Dans Yarışması, Gloria Sports Arena’da gerçekleştirildi. Organizasyonda 22 ülkeden 600 yarışmacı birbirleriyle yarıştı

Dans Sporları Federasyonu ile Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Gloria Open Dans Yarışması, Gloria Sports Arena'da gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışma yetişkinler, gençler, yıldızlar ve minikler yaş gruplarında yapıldı. 22 ülkeden 600 yarışmacının katıldığı organizasyonda, latin ve standart branşlarda yarışan dansçılar, dünya sıralamalarında kendilerine yer edinebilmek için ter döktü. Standart kategorisinde Danimarka'dan Pasquale Farina- Sofie Koborg çifti, Latin kategorisinde ise Almanya'dan Marius Andrei Balan - Khrystyna Moshenska birinciliği kazandı.

EN PRESTİJLİ YARIŞMA

Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir, "Hayata geçirdiğimiz son projemiz Gloria Sports Arena'yla ve içinde bulunduğumuz böyle güzel organizasyonlarla, görüyoruz ki spor ve sporcularımıza verdiğimiz destekle onların da dünya çapında başarılar kazanmasına zemin sağlıyoruz. Bizleri fazlasıyla gururlandıran da budur" dedi.

GELENEKSEL HALE GELECEK

Yaklaşık 2 bin kişi izledi
Yarışma Koordinatörü Alize ise bu yıl ikincisini düzenledikleri Gloria Open Dans Yarışması'nın geleneksel olma yolunda büyük adımlarla ilerlediğini belirtti. , "Hepimiz bu sporun gelişmesi, sporcularımızın başarısı için fedakârlık yapmalı, kaynaklarımızı onlar için kullanmalıyız. Her sporcumuzun başarısı bizim, okunan marş ülkemizin olacaktır" diye konuştu. Organizasyonu, 2 günde 2 bine yakın kişi izledi. Tribünleri dolduranlar arasında çok sayıda yabancı turistin olması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’da dans şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN