Dev kongre ’da

’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek ve 54 ülkenin bakanlarını buluşturacak olan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun Avrupa Bölge Konferansı başlıyor

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Birleşmiş Milletler Gıda ve Örgütü'nün (FAO) 30'uncu Avrupa Bölge Konferansı bugün Antalya'da başlıyor. Dev organizasyona 54 ülkenin tarım bakanları katılacak. Avrupa ülkelerinden üst düzey katılımın yaşanacağı organizasyon, turizmde genelinde güvenlik endişelerinin yaşandığı bir dönemde, 'nın güvenli bir kent olduğunun da nişanesi olacak. Konferans kapsamında ön toplantılar 2 Mayıs tarihinde başlarken, konferansın esasını oluşturacak toplantılar 4-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

BAŞLIK GIDA GÜVENLİĞİ
Konferansın 2-4 Mayıs tarihleri arasındaki bölümünde sivil toplum örgütleri, sonuç raporları konferansa üye ülkelerin dikkatine sunulmak üzere toplantılar yaptı. Konferansın ana bölümünde ise tarım bakanları bir araya gelerek gıda alanındaki sorunları tartışacak. Konferansın ana başlığı 'Gıda Güvenliği' olacak. Başkanlığını ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yapacak.

DİPLOMASİ KENTİ
Antalya son yıllarda ev sahipliği yaptığı dev organizasyonlarla da adından söz ettiriyor. Kasım 2015'te dünyanın en güçlü 20 ülkesinin liderlerinin katılımı ile gerçekleşen G20 Zirvesi ile dünyanın ilgisi bir anda Antalya'ya çekildi. NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na da Mayıs 2015'te ev sahipliği yapan Antalya, şimdi de 54 ülkenin tarım bakanlarının buluştuğu FAO Avrupa Bölge Konferansı'na ev sahipliği yaparak, 'Diplomasi kenti' imajını sağlamlaştırıyor. Antalya 27-29 Mayıs tarihleri arasında da En Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev kongre Antalya’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN