Kepez’de toplu sözleşme günü

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Kepez’de toplu sözleşme günü
Kepez Belediyesi ile yetkili sendika Hak Konfederasyonu'na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. İmza törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve yönetimi, meclis üyeleri, belediye bürokratları, Hizmet İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Pilevne, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş katıldı.

ANTALYA'NIN EN İYİSİ
Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Murat Pilevne, "Kepez Belediyesi, öncülük yaparak 2 yıl önceki sözleşmenin çok üzerinde haklarla dolu bir sözleşmeyi uzlaşma ile kabul etmişlerdir. Kepez Belediyesi, Antalya'nın en iyi toplu iş sözleşmesini imzalayarak emeğe verdiği değeri gösterdi" dedi.

İŞÇİNİN KAZANIMLARI
351 kadrolu işçiyi kapsayan, 1 Mart 2016 ile 28 Şubat 2018 tarihlerinde geçerli olacak toplu iş sözleşmesine işçilerin yevmiyelerine her 6 ayda bir olmak üzere 7 TL ücret zammı yapıldı. Çalışanlar, her kıdem yılı için yevmiyelerine ilk kez 0,28 kuruş ilave zam da aldı. Arazide çalışan işçilerin yevmiyelerine de 5 TL ek ödeme verildi. Sosyal yardım zammı da her 6 ayda yüzde 6 ve yüzde 5 oranında artırıldı. Kadrolu işçilere, yaz ve kışlık olmak üzere yılda 2 kez giyim yardımı da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de toplu sözleşme günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN