Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyon liralık yanlış

Muratpaşa Belediyesi KDV hariç 29 bin lira kira ödediği ve ‘Yenisini yapmak daha ucuza malolurdu’ eleştirisi alan ek hizmet binasını 2 yıl daha süresi varken boşaltma kararı aldı

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Milyon liralık yanlış
Muratpaşa Belediyesi, ödediği yüksek kira ve yapılan harcamalar nedeniyle 'yenisini yapmak daha ucuza mal olurdu' eleştirileri alan ek hizmet binasından 18 ay sonra vaz- geçti. Belediye, Çağlayan Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı'nda yer alan binayı 17 Eylül 2014 tarihinde 3 yıllık süre ile KDV hariç 29 bin lira aylıkla kiralamıştı.

650 BİN LİRA KİRA
Ek hizmet binası 2015 yılı Ocak ayında açıldığından beri tartışmaları da beraberinde getirmişti. Teraslar dahil 2 bin 180 metrekarelik yapıya aylık KDV hariç 29 bin lira kira ödeniyordu. Yıllık ÜFE'ye oranla yapılan artış hesaba katılmadan, bugüne kadar KDV hariç ödenen kira bedeli 609 bin lirayı aştı. Artışla birlikte 650 bin lirayı aştığı düşünülüyor. Kira harcamalarının yanı sıra salon tipi 20 klima, 70 masa alımı, masalara elektrik ve bağlantısı, güvenlik kamerası, laminant parke ve ara bölmeler gibi ek hizmet binası için yapılan harcamaların ise 1 milyon lirayı aştığı iddia ediliyor. Ek hizmet binası ile ilgili ortak görüş ise, 'Bu kadar harcamayla yeni hizmet binası yapılırdı' yolunda.

16 HAZİRAN'A KADAR
'3 ay önceden bildirmek koşulu' ile sözleşmeyi feshetme hakkını kullanan Muratpaşa Belediyesi tüm birimlerine, binayı 16 Haziran'a kadar boşaltmaları için yazılı gönderdi. Ek hizmet binasında faaliyet gösteren 7 birimden Kadın ve Aile Hizmetleri, Ana Hizmet Binası'na taşındı.

BELEDİYEDE YER YOK
Destek Hizmetleri, Dış İlişkiler, Etüd Proje, İşletme ve İştirakler, Kentsel Tasarım ile Kütüphane Müdürlükleri ise ek hizmet binasında hizmet vermeye devam ediyor. 6 birimde de taşınma hazırlıkları başlarken, ana hizmet binasındaki yer sorunu, taşınma sürecini geciktiriyor. Yer sorunuyla ilgili alternatif çözüm arandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyon liralık yanlış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN