Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdurlardan ilginç bir istek

Elektriksiz evlerde yaşayan Sakızoğlu mağdurları cep telefonları ve fenerlerini şarj etmek için güneş enerjili çalışan istasyon istedi

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Mağdurlardan ilginç bir istek
Proje üzerinden maket ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı için 532 yıl hapse mahkum olan Ferrarili müteahhit Ahmet Sakızoğlu'nun olimpik havuzlu rezidans diye sattığı dairelerde oturanlar elektrik ve su olmayan evlerde yaşam mücadelesi veriyor. Sakızoğlu mağdurları cep telefonları ve el fenerlerini şarj etmek için Muratpaşa Belediyesi'nin Yeşildere Mahallesine yeni yapacağı parka güneş enerjisi ile çalışan akıllı direk yerleştirmesini istedi.

MECBUREN YERLEŞTİLER
Ahmet Sakızoğlu, 2013'te Yeşildere Mahallelisi'nde (Zeytinköy) Sakızoğlu Park adıyla olimpik yüzme havuzlu rezidansları maket üzerinden satışa çıkardı. 11 bloktan oluşan siteden 180 kişi kredi çekerek ev aldı. Ancak olimpik havuz ve rezidans rüyası kısa sürdü. Sakızoğlu 500 kişiyi dolandırma suçlamasıyla tutuklanınca yarım kaldı. Bu arada gidecek başka yeri olmayan aileler şantiye halindeki evlere yerleşerek elektriksiz ve susuz bir hayata başladı.

TELEFONLAR ŞARJ OLSUN
Antalya'nın ortasında ortaçağ hayatı süren Sakızoğlu mağdurları sitenin önüne yapılacak olan parka güneş enerjisi ile çalışan akıllı direklerin yerleştirilmesini istedi. Bu direklerde cep telefonları ve el fenerlerinin şarjını yapabileceklerini belirten vatandaşlar, "Bu bize ekmek ve su kadar ihtiyaç. Bu direkler dikilirse en azından cep telefonlarımızı şarj etmiş oluruz Akıllı direklerde aynı anda 6 cihaz aküsü bile çalıştırılabiliyor" diye konuştular.

10 AİLE YAŞIYOR
11 blok ve 180 daireden oluşan Sakızoğlu Park'ta yaşam mücadelesi veren 10 aileden bazıları elektrik ihtiyacını güneş panelleri ile karşılıyor. Güneş paneli olmayanlar ise gaz lambası ve el feneri ile aydınlanıyor. 3 yıldır el feneri ile aydınlandıklarını belirten Cemile Yıldırım, "Ahmet Sakızoğlu, hayatımızı kararttı. 'nın ortasında ortaçağ hayatı sürüyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdurlardan ilginç bir istek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN