arsaları Kepez’den

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Okul arsaları Kepez’den
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 7 yılık görev süresi içerisinde bölgeye 50'ye yakın eğitim kurumunun yapılmasını sağladı. Ahatlı Mahallesi'nde 1\1000 ölçekli imar planında alanı olan 5 bin 51 metrekare parsel, okul yeri olarak 'na tahsis edildi. Kepez Belediyesi, 1\1000 ölçekli imar planında ortaöğrenim alanı olan 5 bin 93 metrekarelik parselinin tahsisini okul yeri olarak Mil Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptı.

MECLİS TAHSİSLERİ ONAYLADI
Kepez Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı olağan toplantısında iki parselin okul yeri olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsisinin yapılması için belediye başkanına ve encümene yetki verilmesi talebi de oy birliği kabul edildi.

LİSE VE ORTAOKUL YAPILACAK
Tütüncü, Ahatlı'da tahsis ettikleri okul alanına 32 derslikli anadolu lisesi inşa edileceğinin bilgisini vererek, "İhalesi yapılan bu lise bölge için önemli bir yatırım olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bölgeye nitelikli bir eğitim kurumu kazandırıyoruz" dedi. Yeni Doğan Mahallesi'ne, döneminde ikinci okul binasının kazandırıldığına işaret eden Tütüncü, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tahsis ettiğimiz araziye 24 derslikli bir ortaokul binası inşa edecek. İhalesi tamamlanan okulun yapımına başlandı. Bölgeye hayırlı olsun" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul arsaları Kepez’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN