Antalya’nın ‘Mavi’ başarısı

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Antalya’nın ‘Mavi’ başarısı
Geçen yıl Mavi Bayrak sayısında dünya ikinciliğine çıkan , bu yıl da yerini korudu. 50 ülke arasında 444 plaj ile ikinci oldu. İspanya 588 plaj ile ilk sırada yer aldı. Geçen yıl 'nin Mavi Bayraklı plaj sayısı 436'ydı. Bu yıl listeye 8 yeni plaj eklendi. 'de 21 marina da Mavi Bayrak almaya hak kazandı.

Antalya DOMİNE ETTİ
Antalya 201 plaj ile dünya ikincisi Türkiye'nin lokomotifi oldu. Antalya'da ayrıca 5 marina ve 5 yat da Mavi Bayrak sahibi oldu. Böylece toplam Mavi Bayrak sayısı 211'e yükseldi. Geçen yıl Antalya'nın Mavi Bayrak sayısı 200 plaj, 6 marina ve 3 yat olmak üzere 209'du. Türkiye genelinde yaşanan 8 bayrak artışının 2'si Antalya'dan gelmiş oldu.

SU ANALİZİ YETMİYOR
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında 15 gün ara ile sezon süresince deniz suyu analizleri yapılırken, Mavi Bayrak sahibi olmak için analiz sonuçları da yeterli olmuyor. Adayların, can kurtaran bulundurulması, su sporları ile yüzme alanının ayrılması, acil durum planı, çevre yönetimi ve engelliler için olanaklar gibi kriterleri de yerine getirmesi gerekiyor. Mavi Bayrak, tatil programı yapanların ve tur operatörlerinin aradığı bir eko-etiket olarak dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’nın ‘Mavi’ başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN