Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü itfaiyeciler göreve her an

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Kısa, konuk olduğu Salı Grubu’nda gönüllü itfaiyecilik projesiyle 240 kamu kuruluşunda 20 bin kişiye eğitim verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Gönüllü itfaiyeciler göreve her an hazır
Salı Sanayici ve İş Adamları Grubu'nun (Salı Grubu) geleneksel olarak yaptığı toplantının bu haftaki konuğu Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa oldu. AFAD ve UMKA gibi kuruluşların temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Kısa, "İtfaiyenin görevi sadece söndürmek değil. Ana görevi yangın çıkmadan önceki durumları en aza düşürerek yangın çıkma ihtimallerini ortadan kaldırmaktır" diye konuştu.

GÖNÜLLÜLER HAZIR
Yeni yasa ile hizmet alanlarının genişlediğini hatırlatan Kısa, "Büyükşehir Yasası ile birlikte 31 olan araç sayısı 172'ye çıktı. genelinde 42 tane istasyon, 587 tane personel ve 172 araçla Antalya'ya hizmet veriyoruz" dedi. Geçen sene 4 bin 960 iş yerine yangın güvenirlik belgesi verildiğini hatırlatan Kısa, "Antalya'nın her mahallesine istasyon kuramadığımız için Daire Başkanlığı olarak bir gönüllülük yönetmeliği ladık. Bunları hayata geçirdik. Bazı bölgelerde gönüllü itfaiye istasyonlarımız şuanda faaliyette" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü itfaiyeciler göreve her an hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN