Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Masalsı bir Likya Yolu yürüyüşü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Likya Yolu’na dünya geneli ilginin artması amacıyla yabancı gazetecilere yönelik ‘Likya Yolu’nda Masallar’ turu düzenledi

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Masalsı bir Likya Yolu yürüyüşü
Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak kabul edilen Likya Yolu'nda gerçekleştirilen 'Likya Yolu'nda Masallar' turuna katılan yabancı gazeteciler adeta masalsı bir yolculuğa çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, her yıl yaklaşık 30 bin yürüyüş tutkununun geçtiği Likya Yolu'na dünya genelinde ilginin artırılması amacıyla tur düzenledi. 'Likya Yolu'nda Masallar' adı verilen tura 12 ülkeden 16 yabancı gazeteci, seyahat blogger'ı ile Instagramer'lar davet edildi.

BEŞ GÜN SÜRECEK
Beş gün sürecek turun ilk gününde Fethiye'deki Karaağaç Mahallesi'nde toplanan gazeteciler, 'masal anlatıcı' Judith Liberman'ın kendine özgü anlatımıyla 'Lokum' hikayesini dinledi. Daha sonra Alınca mevkisine getirilen gazeteciler, turun ilk etabına başlayarak Kabak Koyu'na doğru yola koyuldu. Gruba Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci de eşlik etti.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİLER
Yedi Burunlar mevkisi boyunca Fethiye Körfezi manzarası eşlinde yürüyen grup, asırlık zeytin ve çam ağaçları ile çiçeklerin arasından geçti. Tur sırasında profesyonel rehberlerin bölgenin doğal ve tarihi özellikleri hakkında bilgiler verdiği gazeteciler, yürüyüş boyunca karşılaştıkları eşsiz manzaraları fotoğrafladı. Yaklaşık 7 kilometrelik yürüyüşünün ardından Kabak Koyu'na ulaşan gazeteciler, dinlenmenin ardından Liberman'ın anlattığı masalı ilgiyle dinledi.

DÜNYANIN İLGİSİ ARTACAK
Yabancı gazetecilerin gezisi ile Likya Yolu'na ilginin artması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Masalsı bir Likya Yolu yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN