Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahneler şenleniyor

Giriş Tarihi: 13.5.2016
Sahneler şenleniyor

Devlet ları’nca 17-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 7. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne 5 yabancı, 5 yerli tiyatro topluluğu geliyor

Devlet ları tarafından 17-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 'Antalya 7. Uluslararası Tiyatro Festivali', 'dan gelen ünlü Taj Express Grubu'nun 'Bollywood Müzikali' ile açılacak. Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata, festivalle ilgili düzenlediği basın toplantısında, bu yıl 7'nci kez düzenlenecek Tiyatro Festivali'nin zengin bir repertuvarla seyirciyle buluşacağını belirtti.

BİLETLER BİTMEK ÜZERE
Festivalin açılışının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hindistan'ın önemli topluluklarından Taj Express'in Bollywood Müzikali ile yapılacağını kaydeden Gürata, bugüne kadar düzenlenen 6 festivalde toplam 33 yabancı topluluk ve 19 devlet tiyatrosunun, 60 oyun ve 121 temsille seyircinin karşısına çıktığını anlattı. Gürata, 6 festivalde 77 bin 125 seyirciye ulaşıldığını bildirdi. Festivalin geçen yıl Uluslararası Festivaller Birliği'ne kabul edildiğini de anımsatan Gürata, bundan büyük onur duyduklarını ifade etti. Festival kapsamında atölye çalışmalarının da yapılacağını vurgulayan Gürata, İspanya'nın ünlü flamenko sanatçısı Tatiana Garrido'nun iki gün flamenko ve perküsyon atölyesi düzenleyeceğini anlattı. Festivali yaklaşık 12 bin kişinin izleyeceğini düşündüklerini belirten Gürata, festival biletlerinin yüzde 85'inin satıldığını kaydetti.

Hangi oyunlar sahnelenecek?
17-27 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek Devlet Tiyatroları Antalya 7. Uluslararası Tiyatro Festivali'nde sergilenecek oyunlar şöyle:
? Taj Expess (Hindistan) -Bollywood Müzikali,
? İstanbul Devlet Tiyatrosu -Erkek Arkadaş ve Cehennem,
? Adana Devlet Tiyatrosu -Macun Hokkası,
? Ankara Devlet Tiyatrosu-Teneke,
? Nikolayev Akademik Rus Dram Tiyatrosu (Ukrayna) -Müfettiş,
? Yllana (İspanya)-Simsarlar,
? Familie Flöz (Almanya) -Hotel Paradiso
? Van Devlet Tiyatrosu-Albayın Karası
? Theatre Fools and Feathers (Fransa) -İki Kafadarın Trajikomik Hikayesi,
? Antalya Devlet Tiyatrosu -Nasrettin Hoca, Bir Gün...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahneler şenleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN