Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bir cana zarar gelirse vicdan azabı çekeriz’

Giriş Tarihi: 14.5.2016
‘Bir cana zarar gelirse vicdan azabı çekeriz’
lı işadamı Şevket Demirel'in ölümünden önceki uğraşlarından birisinin Isparta yoğunluğunun en fazla olduğu Yolu üzerindeki Göltaş Fabrikası önündeki kavşak düzenlemesi olduğu ortaya çıktı. Isparta'nın eğitim, sağlık, spor ve turizm gibi bir çok alanda sayısız izi olan Demirel'in kavşaktaki trafik kazası tehlikesini bertaraf etmek için alt geçit projesi hazırlattığı ve izin için Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne sunduğu öğrenildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün onay verdiği proje için son olarak Devlet Demir Yolları'ndan da izin alınması gerektiği ve bu sürecin beklendiği öğrenildi. Demirel'in projesi hazırlanan alt geçit için gereken 10 milyon TL'lik parayı da şirket hesaplarında ayırttığı bildirildi.

ÖLMEDEN ÖNCE TALİMAT VERDİ
Şevket Demirel'in ölümünden önce alt geçitin yapılması için ailenin diğer bireyleri ve şirket yöneticilerine talimat verdiği öğrenilirken, Demirel'in konunun önemini 'kaza bela ile bir cana zarar gelirse vicdan azabı çekeriz' sözleriyle vurguladığı da edinilen bilgiler arasında. İzin çıktıktan sonra alt geçit, Göltaş'ın finansmanı ile Şevket Demirel'in son isteği olarak inşa edilecek.

KOVADA İÇİN 3 PROJEYE RET
İstanbul Yolu güzergahında Göltaş Fabrikası'na yaklaşılan bölümde hem geliş hem gidişe konulan Trafik Polisi maket araçlarının da Şevket Demirel'in isteği doğrultusunda yapıldığı açıklandı. Kovada Milli Parkı rekreasyon alanları yapımını üstlenme taahhüdünde bulunan Demirel'in 3 ayrı proje hazırlattığı ancak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün onay vermediği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bir cana zarar gelirse vicdan azabı çekeriz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN