Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memduh Hoca’nın eğitim melekleri

Doç. Dr. Memduh Sami Taner’in iki öğrencisinin ve Diyarbakır’a öğretmen olarak atanmasının ardından kurulan yardım grubu tam bir insanlık dersi veriyor

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Memduh Hoca’nın eğitim melekleri
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Memduh Sami Taner, mezun ettiği iki kız öğrencisinin öğretmen olarak atanması ile tüm eğitim camiasına ders olacak bir çalışmaya imza attı. İki eğitim meleğinin talep ettiği eğitim materyalleri ile yardım malzemelerinin okullara ulaşması ile öğretmen ve okullardan talep patlaması yaşandı.

TALEP PATLAMASI VAR
'un Varto ilçesine atanan Zerrin Kartov ile Diyarbakır'ın Çermik ilçesine atanan Kader Yıldız'ın yardım talebi üzerine Doç. Dr. Tamer iki yıl önce sosyal medyada 'Veren eller' isimli iletişim grubu kurdu. Eğitim melekleri Kartov ve Yıldız'ın atandıkları okullarda çocukların eğitimi için kullanacakları hiçbir materyal olmaması üzerine yardım talep ettikleri hocaları AÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Memduh Sami Taner'in sosyal medya sitesinde kurduğu gruba hem yardım hem de başka öğretmenlerden talep yağdı. Mezun öğrencilerinden gelen yardım taleplerini sosyal medya hesabından paylaşan Doç. Taner, öğretim üyeleri ve öğrencilerin desteğiyle kısa sürede çok sayıda oyuncak, kitap ve eğitim materyali topladı. Gönüllülerin bağışlarıyla toplanan yardımlar, yla öğretmenlere gönderildi. Gelen yardımları alan çocuklar, büyük bir mutluluk yaşadı. Doç. Dr. Memduh Sami Taner, Türkiye'nin farklı illerinde öğretmen olarak görev yapan öğrencilerinden de benzer talepler geldiğini söyledi. Taner, "Kısa sürede çok sayıda yardım talebi geldi. Sınıflarında halı, bilgisayar, oyuncak, kitap, kırtasiye malzemesi olmayan ve öğrencileri için kıyafet ve ayakkabı isteyen öğretmenler, gönüllülerden yardım talebi geldi" dedi. Toplanan oyuncaklar, kıyafetler, bilgisayarlar, kırtasiye malzemeleri ve ayakkabılar için Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde bir depo oluşturuldu. Gelen yardım malzemeleri, üniversite öğrencileri tarafından tek tek paketlenip Hakkari, Muş, Diyarbakır, Mardin ve Bitlis'teki okullara gönderildi.

İLGİ FAZLA AMA EN BÜYÜK SORUN KARGO
Yardım kampanyası sırasında en büyük sıkıntıyı kargoda yaşadıklarının altını çizen Doç. Dr. Taner, "Kargo masrafı çok fazla. Kargo ücretlerini ilk başlarda okullardaki öğretmenlerle birlikte karşıladık. Daha sonra bir mezunumuz sponsor oldu. Talepler ve yardımlar gelmeye devam ediyor ama kargo masrafına bir çözüm bulamıyoruz" diyerek sorunun çözümü için destek istedi. Yapılan çalışmanın bir yardım kampanyasından çok eğitim mücadelesi olduğunu belirten Doç. Dr. Taner, "İlk başta bu kadar yardım toplanacağını düşünmemiştim. Sosyal medyada paylaşınca kampanya büyük ilgi gördü. Öğretim üyeleri kıyafet ve oyuncak bağışladı. Öğrencilerimiz yardımların toplanmasında ve paketlenmesinde görev aldı. Bir firma 28 bilgisayar bağışladı. Mezun bir öğrencim 200 çift bot gönderdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memduh Hoca’nın eğitim melekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN