Pazarcıların isyanı

Bayındır Salı Pazarı’ndaki molozlar kaldırılmayınca alana eski eşyalar da atıldı. Bit saldırısına uğradığını belirten pazarcılar isyanlarda

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Pazarcıların isyanı
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır mahalleleri olmak üzere toplam 15 bin nüfusa hizmet veren Salı Pazarı'ndaki boş alanın bir kısmına dökülen molozlar tüm itarazlara rağmen kaldırılmadı. Büyük bölümü toprak ve taş yığınları ile dolu olan pazarda malını satmaya çalışan pazarcılar duyarsızlıktan şikayetçi.

PAZAR YERİ ÇÖPLÜGE DÖNDÜ
Pazarcılar yaptıkları alana dökülen moloz ile baş edememişken evlerdeki hurda ev eşyaları da buraya atılmaya başlandı. Tezgah kurmak için gelen pazarcılar alanın çöplüğe döndüğünü görünce ne yapacağını bilemedi. Aylardır Muratpaşa Belediyesi'nin soruna çözüm bulmasını bekleyen pazarcılar ve vatandaşlar durumu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'ne bildirerek belediyeyi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na şikayet ettiklerini dile getirdi. Salı Pazarı'ndan alışveriş yapan vatandaşlar da pazarcılar gibi duruma isyan ediyor. Pazar alanına bırakılan hurda haldeki ev eşyalarının etrafa kene ve bit yaydığını belirten mahalle sakinleri, "Pazar alışverişinde pantolonlarımızın paçalarından bit çıktı. Bu durumu defalarca yetkililere ve ilgili belediyeye bildirdik. Bu kadar duyarsızlık olmaz" diyerek tepki gösterdiler.

PARAYI PEŞİN ALIYOR
Ürünlerini tozun toprağın içine koyduklarını belirten pazarcılar ise, "Belediye işgaliye parası olan 100 lirayı peşin alıyor. Ancak tozun toprağın içinde satış yapıyoruz. Yaşadığımız sıkıntı kimsenin umurunda değil. Tezgahlarımızdaki ürünler molozlarının arasında kalıyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

YAZIN TOZ KIŞIN ÇAMUR ŞİKAYETİ
Salı Pazarı'ndan alışveriş yapan vatandaşlar ise güneşli havada tozdan, havada çamurdan şikayet ediyor. Bu durumun uzun zamandır böyle olduğunu belirten bölge sakinleri, "Soğuksu, Güvenlik ve Bayındır mahallelerinin sahibi yok. 3 mahallenin tek pazar yeri inşaat molozları ile dolduruldu. Tam bir rezillik yaşıyoruz. Buna en kısa sürede bir çare bulunmalı" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarcıların isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN