Keçi projesine genç destek

Giriş Tarihi: 19.5.2016
Keçi projesine genç destek

Lisinia Doğa Projesi kapsamında keçi yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan projeye 30 üniversiteden öğrenciler destek verdi

Burdur'da Lisinia Doğa Projesi kapsamında, keçi yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan projeye 'deki 30 üniversiteden öğrenciler destek verdi. Merkeze bağlı Karakent köyü yakınlarındaki alanda yaşama geçirilen proje çerçevesinde köylülerden yaklaşık 200 keçi satın alındı. Beslenmesi için dağlık alana salınan keçilerden et ve süt elde edilerek, sürdürülebilir bir üretim biçimi hedefleniyor.

SU GEREKTİRMİYOR
Proje sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca, "Bölgede büyükbaş hayvancılık yapıldığı için yem bitkisi olarak çok su tüketen yonca ve mısır dikiliyor. Bu da gölleri ve sulak alanları olumsuz etkiliyor. Bunun önüne geçmek için daha önce az su tüketen aromatik bitkiler yetiştirdik. Şimdi de su gerektirmeyen keçi yetiştiriciliğini yaşama geçiriyoruz" dedi. Bu arada 'deki 30 üniversiteden Toplum Gönüllüleri Vakfı'na üye 60 kişi de Burdur'a gelerek projeye destek verdi. Projeye destek veren öğrenciler keçilerin bulunduğu otluk ve dağlık alanda 4 gün gönüllü çalıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçi projesine genç destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN