Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oteller boşaldı villalar doldu

’da oteller doluluk sorunu yaşarken, İngilizlerin Kaş- Kalkan’da kiraladıkları villaların şimdiden dolduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Oteller boşaldı villalar doldu
Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası gözünü başka pazarlara çeviren Antalya'da, komşu ülkelerde yaşanan gerilim ve terör tehlikesi nedeniyle Avrupa'da da beklenen hareketin olmaması düşündürüyor. Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye gidecek turistlere yapılan uyarılar, bu tabloyu daha da karamsarlaştırıyor.

ŞİMDİDEN DOLDU
Bu kötü gidiş nedeniyle birçok 5 yıldızlı otel, yatak kapasitesini doldurmakta zorlanıyor. Ancak bu tabloya tezat bir şekilde, Kaş ve Kalkan'da İngilizlerin üzerinden kiraladığı villaların rezervasyonlarına olan yoğun ilgi ise şaşırtıyor. Satışın yapıldığı internet siteleri incelendiğinde, şimdiden Temmuz- Ağustos dönemi rezervasyonlarının dolmaya başladığı göze çarpıyor.

GÜNLÜK 4 BİN LİRAYA KADAR
Sayısı bini bulan villaların günlük kirası 60 pound ile 300 pound arasında değişiyor. Türk Lirası olarak bakıldığında ise ortalama kiranın 250 TL ile bin 300 lira arasında değiştiği görülüyor. Fiyatlar yatak odası sayısı ve yüzme havuzunun büyüklüğüne oranla değişiyor. Villaların günlük kirası bin pounda kadar yani 4 bin TL'ye kadar çıkıyor.

UCUZ TATİL İPUÇLARI
Sitede yer alan yorumlar da dikkat çekici. İngiliz kullanıcıların yaptığı yorumlara bakıldığında, birçok cinin birkaç aile birlikte villayı kiraladığı görülüyor. İngilizler özellikle manzaranın güzelliğini vurguluyor. Bazı İngiliz tatilciler ise yorumlarında yemekleri evde hazırlamak gibi ekonomik tatil için ipuçları veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oteller boşaldı villalar doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN