’ya bakan var

Milletvekili Başbakan Binali ’ın açıkladığı 65’inci Hükümet’te yine Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. Önceki seçimde Antalya’dan seçilen Elvan da kebinede

Giriş Tarihi: 25.5.2016
Antalya’ya bakan var
65'inci Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Binali , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıkarak yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Bakanlar Kurulu'nda Antalya'dan da bir isim yer aldı. Toplam 8 bakanlıkta görev değişikliği yaşanırken, Türkiye'nin en yoğun diplomatik hareketliliğinin yaşandığı dönemde, Dışişleri Bakanlığı'nda ise görev değişimi yaşanmadı. Milletvekili yeni kabinede de Dışişleri Bakanlığı görevine getirildi.

HİZMETE DEVAM
AK Parti'nin Genel Başkanlığına seçilen Binali Yıldırım ile 'Kutlu yürüyüşe devam' diyerek yeni bir dönemin başlangıcını yaptıklarını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AK Parti hükümetleri sadece ülkemizin değil tüm gönül coğrafyamızın umududur. Dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdur milletlerin gönlünde AK Parti'nin bambaşka bir yeri vardır. Tüm bunların yanında bize tevdi edilen görevler, doğduğumuz topraklara olan hizmet borcumuzu ödemek adına da bir vesiledir. Bu vesileyle yeni kurulan Hükümette Dışişleri Bakanlığı görevini bizlere layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza güvenlerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Ayrıca kongremizde bir başka Antalyalı, kardeşim Mustafa Köse'nin, MKYK'ya seçilmesinden memnuniyet duyduk. Antalyamıza ve ülkemize diğer arkadaşlarla birlikte bundan sonra da hizmetten onur duyacağız" dedi.

LÜTFİ ELVAN DA KABİNEDE
7 Haziran seçimlerinde Antalya'dan milletvekili seçilen, 1 Kasım'da ise Mersin'den aday gösterilip seçilen Lütfi Elvan da kabinede yer aldı. Son olarak da Başbakan Yardımcılığı görevlerini yürüten Lütfi Elvan, yeni kabinede Kalkınma Bakanlığı görevine geldi. Son dönemde Antalya'yı sevindiren bir diğer gelişme de AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse'nin AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi olarak parti yönetimine girmesi olmuştu.

TURİZMİN YENİ HOCASI
Antalya'yı yakından ilgilendiren Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda da görev değişimi yaşandı. Daha önce Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Nabi Avcı, artık Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütecek. Antalya'yı yakından ilgilendiren bir diğer bakanlık olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda ise Faruk Çelik dönemi devam edecek. Aynı zamanda EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Çelik, yolu sıklıkla Antalya'ya düşmesi beklenen bir diğer bakan olacak. AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer, yeniden Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu ve parti yönetimine giren Mustafa Köse ile Antalya'nın başarısının taçlandığını söyledi. Sümer, "Kabinede, Antalya Milletvekilimiz, gururumuz, Türk'ün adını dünyaya duyuran Toroslar'ın evladı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı'na yeniden getirildi. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım ve kabinede görev alan tüm bakanlarımıza, çıktığımız bu kutlu yürüyüşte başarılar diliyorum" dedi.

3 BAKAN DA ANTALYALI
Kabinede görev alan üç bakanı da Antalyalı olarak gördüklerini belirten Sümer, "Annesi Elmalılı olan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ve her fırsatta 'Memleketim Antalya' diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya da şehrimizin bakanıdır. 7 Haziran seçimlerinde Antalya milletvekilimiz olan Lütfi Elvan, yatırımların planlanmaya alındığı Kalkınma Bakanlığı'na getirildi. Bütün bakanlıklarımızla birlikte Antalya'ya verdiğimiz sözleri en kısa zamanda yerine getirmek için durmadan yorulmadan çalışacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya’ya bakan var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN