Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde çağ atladılar

Kepez Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi, modern eğitim binası, teknolojik donanımı ve sosyal donatıları ile örneklerinden birkaç adım öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Eğitimde çağ atladılar
Antalya'nın Kepez ilçesinde yeni açılacak olan Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 'de birçok ilke imza atıyor. İmam Hatip Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Fen Lisesi'ni içinde barındıran için 2016-2017 eğitim öğretim yılında sadece 9'uncu sınıflara 136 öğrencinin alınacağını belirten Okul Müdürü Yılmaz Güney "Okulumuz 24 derslikli ve 800 öğrenci kapasiteli" bilgisini verdi.

ÇOK YÖNLÜ BİREYLER
Okul pansiyonunun 300 öğrencinin barınma ihtiyacını karşılayabilme kapasitesine sahip olduğunu belirten Güney, kütüphane, kapalı ve açık spor salonları ile sadece sınav odaklı bir eğitim anlayışının ötesinde çok yönlü bireyler yetiştirmek istediklerini kaydetti. Kepez Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bir proje okulu olması nedeniyle fen ve sosyal bilimleri liselerinde var olan fiziki ve teknolojik alt yapının da hazır olduğunu kaydeden Müdür Güney, "Okulumuzda fizik, kimya, biyoloji, sosyal bilimler ve yabancı dil olmak üzere toplam 5 adet laboratuvar bulunmaktadır. Deneysel çalışmalar ve öğrenmeyi kalıcı kılan etkinlikler bu laboratuvarlar sayesinde gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde çağ atladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN