Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışveriş Günleri başlıyor

Bu yıl ilk kez yapılacak Shopping Days 77 gün sürecek. ‘Alışveriş Günleri’ yerli turistin gözünü Antalya’ya çevirecek

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Alışveriş Günleri başlıyor
Antalya'da iç turizmi canlandıracak yeni bir hamle daha geldi. Tanıtım A.Ş. tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Antalya Shopping Days kapsamında 1 Haziran- 16 Ağustos tarihleri arasında 77 gün sürecek 'Alışveriş Günleri' yerli turistin gözünü Antalya'ya çevirecek. 19 ilçesiyle tüm Antalya'yı kapsayacak Alışveriş Günleri kapsamında kredi kartları ve banka kartları ile en az 25 TL'lik alışveriş yapan vatandaşlar çekiliş hakkı kazanacak.

TANITIM BANKALARDAN
Çekilişe katılan vatandaşlar 7 otomobil, 7 klima, 7 tablet, 7 televizyon, 77 bisiklet, 777 Antalyaspor forması ve atkısı kazanabilecek. Etkinliğin tanıtımını, kampanyaya destek veren 22 banka, müşterilerine direkt olarak yapacak. Antalya ve Sanayi Odası'nın (ATSO) ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikle, iç turizme katkı sağlamak, ticari ve ekonomik hayata ivme kazandırmak leniyor. Kampanyaya akaryakıt alımları, vergi, harç, ceza ödemeleri, sigara ve alkollü ürün alımları dahil edilmedi. Alışveriş Günleri, Akra Barut Hotel'de gerçekleşen toplantıyla tanıtıldı. Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı toplantıda bilgi veren Antalya Tanıtım A.Ş. Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Esnafımızın moral düzeyini yüksek tutmak için kampanyada alt sınırı 25 TL'de tuttuk. Kampanyamız market ve kuaför dahil tüm alışverişlerde geçerli olacak" dedi.

HEDEF ULUSLARARASI
Alışveriş Günleri etkinliğinin Antalya'nın markası haline gelmesi ve gelenekselleşmesini hedeflediklerinin altını çizen Yusuf Hacısüleyman, "Gelecek yıl uluslararası alanda bir festivale dönüşmesini hedefliyoruz. Bu yıl sadece Türk vatandaşlarına yönelik olacak. Ancak gelecek yıllarda, belli bir tutarda alışveriş yapanlara farklı hediyeler vermek gibi bir uygulamayla, etkinliğe yabancı turistleri de dahil etmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışveriş Günleri başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN