Adrasan’da Şenliği

Adrasan’da bu yıl ikincisi yapılan şenliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in barınak müjdesi damga vurdu

Giriş Tarihi: 30.5.2016
Adrasan’da Turizm Şenliği
Kumluca Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 2. Şenliğinde gerçekleştirilen özel öğrencilerin gösterileri ve yapılan yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu. 2. Adrasan Turizm Şenliğine, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kumluca Belediye Başkanı , İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, AK Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

TANITIM AMAÇLI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, Adrasan'da güzel bir etkinlik gerçekleştirildiğini ve bu etkinliğin geleneksel hale getirilerek Adrasan'In tanıtımına katkı sağlaması için Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin de ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Türel, "Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi olarak Kumluca'ya 100 milyon liralık yatırım yaptık. Bunun 79 milyon liralık bölümü ASAT tarafından, 21 milyon liralık bölümü ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Daha bu iki yıllık süreç içinde yapılanlar ve hizmetlerimiz devam edecek" dedi. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, Kumluca Belediyesi olarak ilçede ve mahallelerde, halkın birilik ve beraberliğini pekiştirmek, halkın kaynaşmasını sağlamak amacıyla değişik sosyal etkinlikler gerçekleştirdiklerini, bu etkinliklerde birinin de Adrasan Turizm Şenliği olduğunu söyledi. Şenlik kapsamında çocuklar için uçurtma etkinliği, tekne turu, özel eğitim öğrencileri etkinliği, yüzme ve tekne yarışları, yağlı direkten bayrak alma yarışı ve konser tertiplediklerini ifade eden Çetinkaya, "Adrasan halkımız istedi, biz programladık ve tertip komitemiz üyeleri çalıştı bu güzellik ortaya çıktı. Şenlik Adrasan'ımızın tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Etkinliğimize desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Türel'e tüm ekibine teşekkür ediyorum dedi.

?ADRSAN'A BALIKÇI BARINAĞI MÜJDESİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, konuşmasında Adrasan'a yapılan yatırımlardan da bahsederek, bugünde kadar Adrasan'da adeta bir kangren halini alan imar planı konusunda da 1. etap imar planı çalışmasının tamamlandığını, 2. etap imar planı çalışmasının da önümüzdeki günlerde yapılacağını belirtti. Adrasan ile ilgili yürüttükleri çalışmaların bu kadar olmadığını kaydeden Türel, "Adrasan'da turizm var, deniz var. Burada insanlarımızın yatları, balıkçı motorları var. Şimdi Adrasanlı hemşerilerimize imar planından sonra birde balıkçı barınağı çalışmamız ile ilgili müjde veriyorum. Vatandaşlarımızın balıkçı kayıklarını bağlayabilecekleri birde balıkçı barınağı yapılması için çalışıyoruz. Tüm bunlar bizim vatandaşımıza hizmet aşkıyla yaptığımız çalışmalardır. Ben tekrar bugün bu güzelliğin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 2. Adrasan Turizm Şenliğinin, Adrasan'a, Kumluca'mıza ve ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adrasan’da Turizm Şenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN