Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü başkan’a ihraç yolu uzuyor

Giriş Tarihi: 31.5.2016
FETÖ’cü başkan’a ihraç yolu uzuyor

Firari FETÖ zanlısı ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın üyeliğinin düşmesinin geciktirildiği, Bayar’ın bağlı olduğu meslek komitesinin toplantısını bilerek yapmadığı ileri sürüldü

Antalya merkezli FETÖ/ PDY operasyonu kapsamında aranan isimlerden olan ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı İzzet Bayar hala kayıp. FETÖ'nün Antalya kasası olduğu iddia edilen ve 19 Kasım 2015'te yurtdışına kaçan Nevzat Ayvacı'nın damadı olan İzzet Bayar'ın 6 ay içinde yapılan toplantılardan yarısından bir fazlasına katılmaması halinde meclis başkanlığı görevi düşecek.

KOMİTE TOPLANMIYOR
Operasyondan bir gün önce 'Umre'ye gidiyorum' notu bırakarak ortadan kaybolan Bayar, son olarak 29 Mart'ta gerçekleşen meclis toplantısına katılmıştı. İzzet Bayar, Nisan ve Mayıs ayı meclis toplantılarına başkanlık etmedi. Bayar'ın bağlı olduğu 4'üncü Grup Meslek Komitesi'nin Mayıs ayında rutin toplantısını yeterli katılım olmadığı gerekçesi ile yapmaması ise kafaları karıştırdı.

AĞUSTOS AYINI BULABİLİR
Meslek Komitesi'nin, İzzet Bayar'ın ATSO Meclis Başkanlığı görevinin devam edebilmesi ve meclis başkanlığı seçiminin ertelenmesi için toplanmadığı iddia ediliyor. Bu durumda Bayar'ın sadece ATSO Meclis toplantılarına katılmaması nedeniyle üyeliğinin düşmesinin Ağustos ayını bulması bekleniyor. Bundan sonraki komite toplantılarının düzenli yapılması halinde ise bu daha öne çekilecek. Bayar'ın üyeliğinin son bulmasıyla, komitesinden yedek üye meclis üyesi olacak.

SEÇİM HEYECANI
Ardından da ATSO'da meclis başkanlığı için seçim heyecanı yaşanacak. ATSO'da normal seçim süreci ise Ekim-Kasım aylarında başlayacak. Ancak seçimlerin Mayıs ayına ertelenmesi bekleniyor. ATSO'da meclis başkanlığı seçimi, yaklaşan seçimler öncesinde bir ön prova niteliğinde olacak.

BAYAR'I BUDAK DESTEKLEMİŞTİ
2013 yılı Mart ayında yapılan son seçimde İzzet Bayar, o dönem ATSO Yönetim Kurulu seçimlerinde ipi göğüsleyen Çetin Osman Budak grubunun desteğini alarak meclis başkanı olmuştu. Bayar'ın karşısında ise Budak'a karşı yarışı kaybeden Ali Rıza Akıncı grubunun desteklediği Tahsin Aksoy vardı. 127 meclis üyesinden 65 oy alan Bayar başkan olarak seçilmişti. Aksoy ise 55 oy almıştı.

PAZARLIK MASASI İDDİASI
İzzet Bayar'ın meclis başkanlığına Budak grubu tarafından aday gösterilmesi de o dönemde birçok dedikoduyu da beraberinde getirmişti. ATSO meclis üyelerinin yönetimi seçeceği dönemde, Budak ve paralele yakın işadamlarından oluşan bir grubun pazarlık masasına oturduğu iddia edilmişti. Bu pazarlık masasında paralele yakın işadamlarının desteğine karşı Budak grubunun kabul ettiği şart İzzet Bayar'ın meclis başkanlığı olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü başkan’a ihraç yolu uzuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN