kenti ’ya doğru

Giriş Tarihi: 31.5.2016
Teknoloji kenti Antalya’ya doğru

Software Market Yazılım, , İletişim ı ve Kongresi 6-8 Ekim tarihleri arasında Expo Convention Center’da gerçekleştirilecek

Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden Antalya'nın fuar yelpazesindeki genişleme sürüyor. Son olarak 'nın 'nin başkenti olma' hedefiyle de örtüşen bir adım atıldı. Software Market Yazılım, Teknoloji, İletişim Fuarı ve Kongresi 6-8 Ekim tarihleri arasında Antalya Expo Convention Center'da düzenlenecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen fuar, Türkiye için stratejik önem taşıyan yazılım sektörünü yerli ve yabancı temsilcilerini tek bir çatı altında buluşturacak.

ENDÜSTRİ 4.0
ANFAŞ Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, endüstri devriminde bilişim teknolojileri ile endüstriyi bir araya getirmenin hedeflendiği 4'üncü döneme girildiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: "Bu dönemin belirleyici unsuru yazılım ve yazılım teknolojileridir. Türkiye'de 3 binden fazla yazılım sektöründe faaliyet gösteren firma var. Artık konuşan ve haberleşen makine ve cihazlarla mal ve hizmet üretilmeye başlandı. Bu sayede KOBİ'ler kaliteli mal ve hizmeti çok daha kısa sürede ve ucuza üretebiliyor. Fuar ve kongreyle Anadolu'nun her yerine yayılmış KOBİ'lerin yazılım firmaları ve kamu yöneticileri ile buluşacak."

SİNERJİ YARATILACAK
Yazılımın dünyada temel sektörlerden biri haline geldiğini belirten Badak, "Sektörün sadece kullanıcısı olmaktan çıkarak aynı zamanda üreticisi olma yolunda geçiş dönemindeki ülkemizde, yurt dışına açılmak isteyen yerli yazılım firmalarına ulusal ve uluslararası alanda yeni pazarlar yaratmak amacımız. Ayrıca, yazılım sektörünün rüzgârıyla hizmet ihracatına katkıda bulunmak, sektörde iş geliştirmek ve eğitim almak isteyenlerin kariyerlerine yön çizmelerine katkı sağlamak, özelikle ar-ge ve inovasyonda öncü olan teknokent firmalarının, yatırımcı ve müşteri buluşmalarına imkan sağlamak, Türk yazılım sektörüne yön veren firmalarla, kamu yönetimini ve akademisyenleri buluşturarak üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek istiyoruz" dedi.

20 ÜLKEDEN KATILIMCI
Yurt içinden ve yurt dışından gelecek sektör duayeni konuşmacılar, satın alma heyetleri ve 'İkili İş Görüşmeleri' (B2B) için çalışmalarına şimdiden başlayan ANFAŞ 20 farklı ülkeden ziyaretçi ve katılımcıyı Antalya'da buluşturmayı hedefliyor. Software Market Kongre ve Fuarı yerli yabancı özel sektör katılımcıların yanı sıra, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını, Akademisyenleri, Sektör Duayenlerini ve ulusal ve uluslar arası satın almacıları, karar vericileri tek bir çatı altında topluyor olacak.

GENİŞ ZİYARETÇİ PROFİLİ
Fuar ve kongreye ulusal ve uluslararası Ar-Ge fonlarından yararlanmak isteyen firmaların, özel yazılım çözümleri arayan yerli ve yabancı KOBİ'lerin, yerli ve yabancı kamu kurum yöneticilerinin, sektörel dernek, temsilcilerinin, finansal kurumların, yatırımcıların, sektör gelişiminde etkinlik kazanmak isteyen üniversitelerin yazılım grupları ve akademisyenlerinin, Ar-Ge merkezi kurmak isteyenlerin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarla ilgili detaylı bilgiye http:// www.softwaremarket. tech adresinden ulaşılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji kenti Antalya’ya doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN