Türkiye'nin en iyi haber sitesi

cilerin 9 gün beklentisi

Giriş Tarihi: 2.6.2016
Turizmcilerin 9 gün beklentisi

Türkiye Otelciler Federasyonu zor günler geçiren sektörün iç le biraz daha hareketlenmesi adına, inin 9 gün olmasını istedi

temsilcileri, 4 Temmuz Pazartesi arefe günü öğleden sonra başlayıp, 7 Temmuz Perşembe günü sona eren inin, Cuma günü ile birleştirilerek 9 güne çıkarılmasını istiyor. Rusya krizi ve Avrupa turizmindeki ciddi düşüş oranları nedeniyle kötü bir sezon geçiren sektöre, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin doping yapacağını düşünen turizm temsilcileri Ramazan Bayramı tatili süresinin bir an önce açıklanmasını bekliyor.

PLANLAR YAPILIYOR
İnsanların tatil için plan yapmaya başladığının altını çizen Ayık, "TÜROFED olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bu konuda başvurumuzu yaptık. Türkiye'de hiç kimse uzun 9 günlük tatil yapmıyor. Genelde bu süreyi bölerek tatil yapıyorlar. Bu süre şimdiden açıklansın ki, bugünden bayramla ilgili programlarını yapabilsinler" dedi. Ayık, iç turizmdeki hareketliliğin geçen yıla oranla iyi gitmesine rağmen bunun bütün açıkları kapattığı anlamına gelmediğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilerin 9 gün beklentisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN