Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO’ya Alman ilgisi

Giriş Tarihi: 5.6.2016
EXPO’ya Alman ilgisi
En çok yabancı şirketin faaliyet gösterdiği iller sıralamasında İstanbul'un ardından ikinci sırada yer alan Antalya'da iş dünyası içinde en büyük pay sahibi olan Alman firmaların temsilcileri bir araya geldi. 'da yaşayan Alman işkadını Helena Schönbaum'un 2014'te kurduğu ekonomi forumu ile başlayan ve Alman işadamları grubu olan Antalya Business Network'e dönen 50 üyeli grup aylık olağan toplantısını EXPO 2016 Antalya'da gerçekleşti.

EXPO ALANINI GEZDİLER
Antalya Konsolosu Martin Vetter ve Konsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau'un da aralarında bulunduğu toplantı öncesi EXPO 2016 Kulesi'ne çıkıldı ve ülke bahçeleri gezildi. Kongre Merkezi'nde EXPO 2016 Antalya'da yer alan ve henüz açılmayan bahçesiyle ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

YATIRIMCILARA DESTEK
Antalya Business Network Başkanı Helena Schönbaum, Antalya'da ile ticari ilişkiler içindeki iş dünyasını buluşturduklarını belirterek, Antalya'da yatırım yapmayı düşünen Alman işadamlarına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi. Aylık gerçekleşen toplantılarına daha önce Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Almanya Başkonsolosu ile Almanya, Avusturya ve İsveç Büyükelçiliklerinden ticari ataşelerin katıldığını anlatan Schönbaum ilerleyen aylarda farklı isimleri konuk etmeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO’ya Alman ilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN