Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müftü’den teravih uyarısı

Ramazan ayında dargınların barıştırılması için din görevlilerinden heyet oluşturacaklarını ifade eden Müftü Osman Artan, teravih namazının kılınmasıyla ilgili önemli uyarılar da yaptı

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Müftü’den teravih uyarısı
Antalya İl Müftüsü Osman Artan bu seneki Ramazan ayının ana temasını 'Gelin Gönüller Yapalım, Bu Ramazan ve Her ' olarak açıkladı. Dargınların barıştırılması konusunda din görevlisi kişilerinden bir heyet oluşturacaklarına değinen Artan, "Bir değerler erozyonu söz konusu. Cemaatten, mahalleden, bulundukları köylerden birbirleriyle yıllarca dargın olmuş, birbirlerine kin gütmüş insanların barıştırılması konusunda insanların gayretleri olacak" ifadelerini kullandı.

MİLLİ MAÇ AYARI
İmamları iftar ezanın erken okunması konusunda da uyaran İl Müftüsü Osman Artan, "İmam arkadaşımızın saati bozulmuş olabilir. Ezan okumadan önce mutlaka imsakiyelerden saatlerimizi kontrol edelim" dedi. Camilerin sadece erkeklere özel bir ibadet alanı olmadığını ifade eden Artan, "Camilerimiz kadın kardeşlerimizin de namaz kılacağı huzurlu bir ortam haline getirildi" diye konuştu. Teravih namazının Türk Milli Takımı'nın maçlarında denk gelebileceğini de hatırlatan Artan, "Görevli arkadaşlara uyarılarımızı yaptık. Maçı seyrettireceğiz diye namazın tadil-i erkânı'ndan taviz vermeyeceğiz. Ancak, bir köyde gençler toplanıp caminin altında maçı izleyip sonrasında teravih kılarlar. Biz buna müsaade ediyoruz" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müftü’den teravih uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN