Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de eleştiri yasak

Giriş Tarihi: 14.6.2016
CHP’de eleştiri yasak
Partisinden sosyal medya paylaşımları nedeniyle ihraç edilen Gazipaşa eski İlçe Başkanı Bülent Kocabaş, Yüksek Disiplin Kurulu'na başvurdu. Gerekçe olarak 'eleştiri yapmasının' gösterildiğini savunan Kocabaş, başvuru yazısında "Tarafıma ceza verilmesi için benim açıklamalarımın eleştiri sınırını aşması gerekir. Eleştiri hakkı demokrasilerin olmazsa olmazıdır" dedi

DİSİPLİNE SUÇLAMA
Parti programında, düşünce ve ifade özgürlüğünün demokrasinin temeli olduğunun vurgulandığını hatırlatan Kocabaş, "Ne parti tüzüğümüzde, ne de disiplin yönetmeliğinde eleştiride bulunmayı suç olarak tarif eden bir hüküm yoktur" dedi. Kocabaş, "Antalya il disiplin kurulunun bu davranışı eğer bilgisizlikten ileri gelmiyorsa kötü niyetten kaynaklanmaktadır" dedi.

DENİZ BAYKAL'I SAVUNDUM
Kocabaş, ihracına neden olan eleştirilerinde, CHP eski Genel Başkanı 'a karşı yapılan saldırılara yanıt verdiğini vurguladı. Parti yönetimini, partinin savaştığı fikirleri, parti ideolojisi haline getirmeye çalışmakla suçlayan Kocabaş, "Esas parti yönetimi disiplin suçu işliyor. CHP'ye esas zarar veren yeni CHP söylemini yapanlar ve CHP'nin köklü ilkelerini terk edenlerdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’de eleştiri yasak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN