Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkülerle dertleştiler

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Hakalmaz Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Türkülerle dertleştiler
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Hakalmaz rüzgarı esti. 7'den 70'e alanını dolduran Antalyalılar, türküleri hep bir ağızdan söyledi. Antalyalılar gece boyunca Hakalmaz'ın türkülerine telefonlarının ışıkları ile eşlik etti. Sırt sırta olunması gereken bir zamanda olunduğuna dikkat çeken Hakalmaz, "Şehitlerimiz var, gönüller kırık. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak değerlerimizi korumalıyız. Söz konusu vatandansa gerisi teferruattır. Biz çalıp oynamıyoruz, türküler ile dertleşiyoruz. Allah askerimizi, polisimizi, vatanımızı ve hepimizi korusun" ifadelerinde bulundu.

TÜRKÜLERİ YAŞIYOR
alanına gelen herkesin türkü dinlemek için geldiğini vurgulayan Orhan Hakalmaz, "Türkü dinliyorum demekten utanan bir nesil oluşturmaya çalıştılar ama başaramadılar. Gençler türküleri yaşıyor. Bir milleti millet yapan dili, dini, kültürü ve tarihidir. Biz bunların hepsini türküye dökmüşüz. Türküler bizi anlatıyor" dedi. Konser sonunda vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, "Asırlar ötesinin gizemli bahçelerinden süzülerek Anadolu'ya gelen ve hayat bulan türkülerimizin haykırışını bugün değerli sanatçımızdan dinledik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkülerle dertleştiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN